کد خبر: 11066 A

مسئول روابط عمومی اتاق بازرگانی زنجان:

یازدهمین جلسه کمیسیون اقتصاد کلان اتاق زنجان به ریاست تاری وردی زاده عضو هیات نمایندگان اتاق زنجان با حضور اعضاء و کارشناسان و همچنین معاون مالی شرکت صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) تشکیل گردید.

ایلنا - زنجان: مدیر کارخانه ایریکو گفت: شرکت ایریکو موفق به عقد قرار داد 500میلیون یوروئی است.

به گزارش ایلنا از زنجان،‌ طاهرزاده مدیر کارخانه ایریکو در این جلسه ضمن ارائه توضیحات مبسوطی در خصوص این شرکت اظهار داشت: شرکت ایریکو که در سال 85 افتتاح و تا کنون موفق به عقد قرارداد 500 میلیون یوروئی با شرکتهای مختلف گردیده است.

طاهرزاده با اشاره به تولیدات واحد مذکور گفت: 70 درصد قطعات این شرکت از خارج تهیه می گردد از این رو در شرایط فعلی با توجه به مسئله تحریم ها، شرکت با مشکلات عدیده ای مواجه می باشد.

این مقام مسئول محدودیت استان در تامین نیروی انسانی ماهر، پشتیبانی ضعیف صنایع استان در خصوص تامین 30 درصد قطعات مورد نیاز این شرکت و کمبود نقدینگی بدلیل عدم پشتیبانی سیستم بانکی را از مشکلات شرکت عنوان و اظهار داشت در شرایط فعلی در صورت تامین نقدینگی این شرکت می تواند علاوه بر اشتغالزایی درآمد قابل ملاحظه ای را به استان تزریق نماید.

طاهرزاده در ادامه به تکنولوژی شرکت ایریکو اشاره کرده و گفت این شرکت با وجود اینکه تکنولوژی مورد نیاز خود را از کشور کره وارد کرده اما در حال حاضر به عنوان یکی از رقبای شرکت کره ای فعالیت می نماید و تیم مهندسی شرکت ایریکو توان تولید واگن در شرایط تحریم و بدون حمایت شرکت مادر را دارد.

تاری وردی زاده نیز در ادامه، مسائل و مشکلات این شرکت را در دو حوزه استانی و ملی قابل طرح دانسته و گفت امیدواریم با ارائه فهرستی از مشکلات و موانع موجود بتوانیم مشکلات استانی را از طریق اتاق حل و فصل نمائیم.

این مقام مسئول در خصوص تامین قطعات موردنیاز شرکت ایریکو نیزگفت ما قطعه سازان خوبی در استان داریم که به شما معرفی می کنیم تا کارشناسان شما با بررسی تولیدات این شرکتها در صورت نیاز قطعات خود را از طریق قطعه سازان استان تامین نمایند.

از سوی دیگر در این نشست حاضرین خواستار تغییر گروه بندی کالاهائی شدند که ارز دولتی به آنها اختصاص یافته لذا مقرر گردید با انعکاس مسائل و مشکلات موجود از طریق اتاق ایران در این طبقه‌بندی با در نظر گرفتن اولویت ها تجدید نظر بعمل آید.

لازم به توضیح است بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت با گروه بندی کالاها ارز موردنیاز واردکنندگان را براساس اولویت رتبه بندی شده با قیمتهای متفاوت به واردکنندگان عرضه می نماید.

در همین جلسه مشاورین مالیاتی، بانکی و بیمه اتاق نظرات کارشناسی خود را جهت حل مشکلات شرکت ایریکو ارائه و پیشنهادات مناسبی را جهت تامین نقدینگی، حل و فصل مشکلات بیمه و مالیات ارائه دادند.

در پایان حسابرسی دفاتر مالی شرکت ها از بدو تاسیس تا امروز بوسیله تأمین اجتماعی از مشکلات پیش‌روی فعالان اقتصادی بود که حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص این مسئله پرداخته و مقرر گردید موضوع بطریق مقتضی و انعکاس به اتاق ایران حل و فصل گردد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر