کد خبر: 1382 A

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: سبک زندگی در سیره رضوی و آشنایی با ائمه اطهار (ع) را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: سبک زندگی در سیره رضوی و آشنایی با ائمه اطهار (ع) را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

به گزارش ایلنا از زنجان، علی سهندی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امروز در جلسه هماهنگی برنامه های جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در استان زنجان با اشاره به اینکه تجربیات خوبی از جشنواره سال های گذشته برای خود اندوخته ایم، گفت: بایستی این تجربیات را همچون مشعل فروزان پیش روی حرکت خود در مسائل فرهنگی و هنری قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به اهل بیت(ع) بالاخص امام رضا نباید معطوف به یک پروسه زمانی خاص باشد، ادامه داد: بایستی بتوانیم در تمام طول سال مدارس و دانشگاه ها را با سیره اهل بیت (ع) در قالب برنامه های فرهنگی و هنری آشنا کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید سیره اهل بیت(ع) را سرلوحه کار خود قرار دهیم، اضافه کرد: مشاهده یک اثر فرهنگی و هنری می تواند تاثیر در خور توجهی در افراد برجای بگذارد چرا که کارهای هنری ماندگاری و اثرگذاری بیشتری از یک سخنرانی دارد.

وی در ادامه به دهه کرامت و نام گذاری این روزها از میلاد حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: بخشش اهل بیت (ع) و نیکی کردن امامان معصوم حتی به دشمنان علت نام گرفتن کریمه اهل بیت شده است.

سهندی با اشاره به اینکه کریم یعنی کسی که بدون چشم داشتی محبت و بخشش می کند، اظهار داشت: مسلمان واقعی کسی است که با الگو قرار دادن سیره و منش اهل بیت(ع) در این راه گام بردارد.

وی در ادامه به جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با موضوع "منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی" اشاره کرد و گفت: پرداختن به موضوعاتی همچون نقش اعضای خانواده در تحکیم خانواده، ازدواج و تشکیل خانواده، حقوق متقابل همسران، جایگاه خانواده در نظام اجتماعی، جایگاه سالمندان در خانواده و صله رحم و ارتباطات در خانواده، رسانه و خانواده، اوقات فراغت، الگوی مصرف و خرید، پوشش آرایش و بدن، مدیریت زمان در زندگی، تغذیه و رضایتمندی در زندگی، خانه داری و زندگی شهری می تواند ما را در حل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی یاری رساند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر