کد خبر: 155 A

سال گذشته محقق شد؛

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اشتغالزایی بانوان در سال 90 بسیاری قابل ملاحظه است، گفت: 20 درصدد اشتغال زائی در سال گذشته مختصص بانوان بود.

زنجان - ایلنا: استاندار زنجان با اشاره به اینکه اشتغالزایی بانوان در سال ۹۰ بسیاری قابل ملاحظه است، گفت: ۲۰ درصدد اشتغال زائی در سال گذشته مختصص بانوان بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد استاندار زنجان ظهر امروز (۲۴ مرداد) در دومین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده در استانداری گفت: در بخش بانوان در استان فعالیت‌های قابل توجهی شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سال ۸۹، اشتغالزایی برای ۷ درصد بانوان محقق شده بود، خاطر نشان ساخت: در سال گذشته با تلاش فراوان این رقم به ۲۰ درصد رسیده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه رشد ۲۰ درصدی اشتغال در بحث بانوان نشان دهنده یک هدف گذاری بزرگ است، تصریح کرد: مشاغل خانگی بیشتر مخصوص بانوان بوده و تسهیلات در این بخش ۱۰۰ در صد به خود متقاضی اختصاص می‌یابد.

مقام عالی استان با اشاره به اینکه نبود تعاونی در این بخش موجب عدم پایداری در اینگونه مشاغل شده است، اذعان کرد: به دلیل نبود تعاونی در این بخش تسهیلات به صورت انفرادی اعطا می‌شود.

رئوفی‌نژاد با بیان اینکه در سال ۹۱ حرکت منسجم تری در تشکیل تعاونی بانوان صورت گرفته است، اذعان کرد: بعضی از تعاونی‌ها با وجود اینکه زمان زیادی از تشکیل آن‌ها می‌گذرد ولی با مشکلات زیادی مواجه است.

استاندار زنجان با بیان اینکه از فرصت‌ها باید به نحو احسن استفاده کرد، یادآور شد: تشکیل تعاونی‌های کوچک با تعرفه‌های شفاف و هدفمند می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

وی در ادامه با اشاره به احداث شهرک صنعتی مختصص بانوان، گفت: ۳۰ هکتار زمین در شهرک صنعتی بانوان ایجاد شده که هر سوله ۸۴ میلیونی، با۲۰ میلیون تومان تسهیلات بلا عوض به متقاضیان اهداء می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۳۲ سوله در حال حاضر در دست تحویل به متقاضیان می‌باشد، افزود: بهترین حرکت در بخش بانوان فعال کردن این سوله‌ها می‌باشد.

وی در پایان با بیان اینکه امسال در بخش فرهنگی ۷ فرهنگ سرا احداث می‌شود، خاطر نشان کرد: ۶ فرهنگ سرا در شهرستان‌های تابعه و یک فرهنگ سرا در داخل استان احداث می‌شود و اتمام این پروژه‌ها تا پایان سال مالی امسال می‌باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر