کد خبر: 16282 A

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

مناسبت های مختلفی در نظام اسلامی برای ساختن جامعه وجود دارد، اما برخی از این مناسبت ها از جایگاه ویژه ای برخوردارند که از جمله آنها عید غدیر خم است.

ایلنا - زنجان: مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: باید از فرصت ایام ولایت برای توسعه فرهنگ علوی و ساختن جامعه استفاده کرد.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت الاسلام علی دشتکی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان امروز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: عید قربان، عید رهایی انسان از دام شیطان و توجه کردن به درون بوده و یکی از اهداف بزرگ انبیاء الهی هم همین موضوع بوده است.

وی اظهار داشت: در نظام اسلامی مناسبت های مختلفی برای ساختن جامعه وجود دارد، اما برخی از این مناسبت ها از جایگاه ویژه ای برخوردارند که از جمله آنها عید غدیر خم است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه از عید غدیر خم به عنوان افضل اعیاد نام برده شده است گفت: باید از فرصت ایام ولایت برای توسعه فرهنگ علوی و ساختن جامعه استفاده کرد و این مناسبت ها تلنگری برای ساختن خود است و بی شک توجه به این مناسبت ها تاثیر به سزایی روی مسائل سیاسی و اجتماعی انسان ها دارد.

وی ادامه داد: مدیران دفاتر شهرستان ها و تشکلهای دینی در اجرای برنامه های خود باید مناسبت محور حرکت کنند که قطعا با کمترین هزینه بیشترین نتیجه را بدست خواهند آورد.

حجت الاسلام دشتکی با بیان اینکه باید از شبکه تبلیغی بهترین بهره را برد ابراز داشت: امروز شبکه عظیم تبلیغی استان زنجان شامل روحانیون و مبلغین، هیئات مذهبی،مداحان، جامعه قرآنی و کانون های فرهنگی و دینی و افراد تاثیر گذار فرهنگی در تمام نقاط استان زنجان با جدیت به دنبال اجرای برنامه های فرهنگی و دینی هستند.

وی خاطر نشان کرد: در اسلام محتوای بسیار غنی وجود دارد و به روز کردن محتوا نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و اگر مبلغی نتواند پیامش را متناسب با زمان اعلام کند، ممکن است نتواند نتیجه مطلوبی بدست آورد.

وی با اشاره به اینکه از فرصت عید غدیر خم باید برای تبیین اهداف غدیر استفاده کرد یادآور شد: در این ایام باید فلسفه غدیر برای مردم به طور دقیق تبیین شود و به برخی از شبهات پاسخ داده شود.

حجت الاسلام دشتکی گفت: یکی از نقاط قوت فرهنگ دینی ما مردم محور بودن است که باید این مساله تقویت شود و در آن صورت مسائل اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و تربیتی تاثیر گذاری خود را نشان می دهد.

وی توجه به قرائت خطبه غدیر در ایام ولایت را مورد توجه قرار داد و افزود: در ایام ولایت باید خطبه غدیر در تمام مساجد و هیئات مذهبی برای مردم بیان شود.

حجت الاسلام دشتکی توجه به نوحه های عزاداری روز هشتم و 11 محرم را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز عزاداری های مردم زنجان الگو در تمام دنیا شناخته شده است و باید محتوای نوحه ها غنی باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر