کد خبر: 16347 A

مدیر کل دفتر توسعه اقتصادی اروپا و آمریکا در ایران در زنجان:

استفاده از معادن به عنوان یکی از ظرفیت های مهم کشور نقش مهمی در افزایش صادارت دارد.

ایلنا - زنجان: مدیر کل دفتر توسعه اقتصادی اروپا و آمریکا در ایران گفت: عدم وابستگی به درآمدهای نفتی را یکی از راهکارهای برون رفت از این تحریم هاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، عبدالحمید اسدیان مدیر کل دفتر توسعه اقتصادی اروپا و آمریکا در ایران در مراسم روز ملی صادرات در زنجان، با اشاره به تحریم های اقتصادی دشمن بر علیه ایران اسلامی گفت: این تحریم ها در طی سال های اخیر شدت بیشتری به خود گرفته است.

وی عدم وابستگی به درآمدهای نفتی را یکی از راهکارهای برون رفت از این تحریم ها اعلام کرد و افزود: در همین راستا نیز کارهای خوبی انجام شده است.

این مقام مسئول به صادارت کشور در سال جاری اشاره کرد و گفت: همیشه بالاتر از اهداف خود در حرکت هستیم.

اسدیان میزان صادرات کشور در سال گذشته را 62 میلیارد دلار اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: درصدد هم تراز کردن میزان صادارت و واردات کشور هستیم.

اسدیان شناخت بازار و تامین کالاها براساس نیاز روز را یکی از راهکارهای افزایش صادارات اعلام کرد و افزود: معادن کشور از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که می توان با استفاده از آن نسبت به افزایش صادارات کشور اقدام کرد.

این مقام مسئول رایزنی و اعزام هیات را یکی از اقدامات سازمان توسعه و نظارت اعلام کرد و گفت: امیدواریم با شناسایی محصولات و جذب مشتری زمینه را برای افزایش صادارت و واردات فراهم ساخت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر