کد خبر: 16445 A

امروز در زنجان صورت گرفت؛

استاندار زنجان امروز یکشنبه از شرکت نیک ریس، کشت و صنعت پایا کنسرو، مجتمع حمل و نقل بین المللی ترمینال، بازارچه صنایع دستی و مجتمع گلخانه ای استان زنجان بازدید کرد.

زنجان ـ ایلنا: امروز یکشنبه 7آبان در زنجان مشکلات طرحهای اقتصادی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان در حاشیه بازدید از این طرح ها با بیان اینکه در استان زنجان 31 طرح مهر ماندگار وجود دارد، گفت: از این تعداد 9 طرح اقتصادی است.

وی هدف از سفرهای شهرستانی را بازدید و بررسی مشکلات طرح های اقتصادی و عمرانی عنوان کرد و افزود: امروز از هشت طرح اقتصادی و عمرانی بازدید شد که با مشارکت مدیران مشکلات این طرح ها به زودی مرتفع می شود.

این مقام مسئول به مشکل تسهیلات واحدها اشاره کرد و افزود: مشکلات برخی از این واحدها در چارچوب ماده 29 قانون 91 قابل بررسی است.

به گفته رئوفی نژاد طی ابلاغیه اخیر برخی از طرح های بنگاه های زودبازده نیز می تواند در چارچوب این ماده بررسی شود.

استاندار زنجان حل مشکلات مربوط به سرمایه در گردش و ثابت برای طرح های استیجاری را منوط به نبود معوقه بانکی توسط سرمایه گذاران اعلام کرد.

شرکت نیک ریس و زامینی پوشان با سرمایه ثابت 26 هزار میلیون ریال با 40 درصد ظرفیت در حال فعالیت است و صادارت به کشور عراق را در دستور کار خود دارد.

در شرکت زامینی پوشان روزانه 2500 دست لباس دوخته می شود و برای 800 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

شرکت کشت و صنعت پایا کنسرو نیز اقدام به صادارت محصولاتی با برند پایا، کیش و مزمز به روسیه و عراق نموده است و برای 160 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

این شرکت سالانه 80 هزار تن گوجه فرنگی خریداری و اقدام به تولید 11 هزار تن رب گوجه فرنگی می کند.

اولین پایانه کانتینری شمالغرب کشور نیز در راستای ارائه خدمات متمرکز، سریع و ارزان به کلیه فعالان اقتصادی در زمینی به مساحت 10 هکتار در حال احداث می باشد که فاز نخست آن تا (26 آذر) امسال به بهره برداری می رسد.

بازارچه صنایع دستی استان زنجان یکی دیگر از طرح هایی بود که استاندار زنجان از آن بازدید کرد.

این بازارچه با برآورد 25 میلیارد تومان در حال احداث می باشد و با پیشرفت فیزیکی 10 درصد، فاز اول آن تا پایان سال مالی امسال به بهره برداری می رسد.

تاکنون برای احداث این بازارچه 2.5 میلیارد تومان هزینه شده است.

مجتمع گلخانه ای استان زنجان نیز در زمینی به مساحت 32 هکتار در 54 بخش قطعه بندی شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان هر یک از این قطعه ها 5500 مترمربع است و اولویت تخصیص به فارغ التحصیلان کشاورزی بوده است.

نهاوندی پور از واگذاری 7 واحد به آقایان و 35 واحد به خانم ها خبر داد و گفت: پس از اجرایی شدن طرح توسعه کشاورزی 24 واحد جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر