کد خبر: 20347 A

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان:

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: پیش بینی می شود امسال 24 میلیارد تومان زکات در استان زنجان جمع آوری شود.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: بیش از 3 هزار اقلام تبلیغاتی در بین مردم توزیع شده است.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، بهرام ولیزاده مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد احیاء زکات زکات پیش بینی شده برای سال جاری را 24 میلیارد تومن اعلام کرد و گفت: زکات پیش بینی شده توسط مرکز برای استان زنجان 3 میلیارد و 300 میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 13 درصد از تعهد استان در زمینه زکات محقق شده است، ادامه داد: بخش عظیمی از زکات استان در نیمه دوم سال محقق خواهد شد.

ولیزاده به طرفیت های استان در مقوله زکات اشاره کرد و یادآور شد: به جهت سیاست های تشویقی که برای زکات در نظر گرفته شده است، شاهد افزایش پرداخت زکات در استان بودیم.

وی به اقدامات انجام شده توسط این نهاد در زمینه ایجاد سیاست های تشویقی اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 3 هزار اقلام تبلیغاتی در بین مردم توزیع شده است.

ولیزاده به حضور 65 تن از روحانیون و مبلغان استان برای ترویج و احیاء پرداخت زکات در روستاها اشاره کرد و گفت: در همین راستا گردهمایی مبلغان نیز توسط این نهاد همهع ساله برگزار می شد.

وی به تشکیل جلسات کارگروه تخصصی زکات در استان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: طبق رویکرد مسجد محوری بخشی از زکات جمع آوری شده صرف تعمیر و بازسازی مساجد کمی شد و از سال 86 تا کنون 307 پروژه با 26 میلیارد ریال برای تعمیر و بازسازی مساجد و حسینیه ها در نظر گرفته شده است.

در ادامه این جلسه هر یک از مسئولان به ارائه گزارشی از وضعیت زکات استان پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر