کد خبر: 219 A

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زنجان با اشاره به همکاری رسانه‌های جمعی برای فرهنگسازی گفت:در سالجاری تولید و پخش برنامه‌های انیمیشن ترویج، گسترش فرهنگ صیانت از منابع طبیعی را در اولویت قرار داده‌ایم.

زنجان - ایلنا: مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زنجان با اشاره به همکاری صدا وسیمای مرکز زنجان در کنار جراید و خبرگزاری‌ها برای فرهنگسازی گفت: امسال برپایی همایش‌ها و تولید و پخش برنامه‌های انیمیشن ترویج، گسترش فرهنگ صیانت از منابع طبیعی را در اولویت قرار داده‌ایم.

به گزارش ایلنا از زنجان، بهمن اسکندری با بیان این مطلب در دیدار با مدیر کل صدا وسیمای مرکز زنجان با ابراز تاسف از اینکه در چند سال اخیر برای پخش ترویج این اداره کل اعتبارات تخصیص یافته ناچیز بوده است گفت: این اعتبار‌ات در اختیار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار می‌گرفت که محدود به چند برنامه بود.

به گفته وی منابع طبیعی استان زنجان حاکمیتی اداره می‌شود و در آمد زا نیست و باید دولت نگاه ویژه‌ای به این منابع مقوله داشته باشد.

اسکندری همکاری متقابل صدا و سیما با این اداره کل را در حفظ، احیاء توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی را مهم دانست و یاد آور شد: در بخش بهره برداری ما تنها ۱۰درصد وظیفه داریم وعلی رغم اینکه سرمایه گذاری‌هایی که در استان صورت می‌گیرد نقش منابع طبیعی استان ۷۰ درصد است اما اسم و نامی از ما نیست.

اسکندری در ادامه حفظ انفال را وظیفه مهم منابع طبیعی دانست وابراز کرد: با ویژگی‌هایی که این منابع دارد ما نتوانسته‌ایم اقدام چشمگیری انجام دهیم که این مجموعه منابع طبیعی استان وسازمان جنگل‌ها ومراتع کشور بر می‌گردد.

وی در بخشی از سخنان خود با پرداختن به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با «تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی اظهارد کرد: باید این بیانات را در عمل نیز بروز دهیم، تا مردم با فرهنگ صیانت از این منابع خدا دادی بیشتر آشنا شوند.

اسکندری در رابطه با پارک‌های زنجان متذکر شد: این پارک‌ها ی شهر متعلق به منابع طبیعی است، اما کمتر کسی آگاهی دارد که اقدامات زیر بنایی آن از سوی ما انجام گرفته است، ‌در حالی که شهرداری تنها نقش بهره برداری را دارد.

این مقام مسئول بر این باور است که عدم آشنایی وآگاهی عموم منابع طبیعی استان را با چالش‌هایی مواجه ساخته است که به رغم تلاش‌های کارکنان وپرسنل این مجموعه عملکرد این اداره چندان به چشم نیامده است ونیازمند معرفی اقدامات هست.

اسکندری تعامل صدا وسیما را در ارتباط با اطلاع رسانی‌ها وعملکرد این اداره کل مهم وقابل تقدیر عنوان کرد وگفت: باید قبول کنیم که تعامل ما با آن رسانه ضعیف بوده است وامیدواریم این نشست‌ها راهگشا بوده وهمکاری بیشتری را رقم بزند.

وی در ادامه بر لزوم تولید برنامه‌های قبل از شروع هفته منابع طبیعی در دیگر فصول سال تاکید کرد وافزود: تولید برنامه‌های انیمیشن با محوریت منابع طبیعی وهمکاری هنرمندان بومی ونیز برنامه‌های ویژه از جمله کوچ فصلی عشایر استان ودیگر شهرستان‌ها می‌تواند زمینه‌های آشنایی مردم را با فعالیت‌های منابع طبیعی فراهم کند.

اسکندری در خاتمه سخنان از مدیر کل صدا وسیمای مرکز زنجان در خواست کرد: مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال را که هر ماه یکبار با حضور مسئولان استانی برگزار می‌شود را جهت اطلاع رسانی برای عموم پخش کنند.
در ادامه این دیدار مدیر کل صدا وسیمای مرکز زنجان با ابراز خرسندی از حساسیت مسئولان منابع طبیعی استان نسبت به دغدغه‌ها وحیطه کاری خود ابراز کرد: اگر هر کدام از ما نسبت به مسئولیت وتعهد کاری خود توجه داشته باشیم، شاهد رشد وتوسعه در آن حوزه خواهیم بود.

مرتضی صفری با بیان اینکه علی رغم تلاش‌های صورت گرفته منابع طبیعی استان متاسفانه زمینه فرهنگسازی این بخش در استان کم رنگ است افزود: رسانه‌های جمعی استان نقش تاثیر گذار در رابطه با معرفی ظرفیت‌های بالقوه منابع طبیعی استان می‌توانند ایفا کنند.

وی افزود: این تعامل ونشست‌ها باعث می‌شود نقاط ضعف وقوت کاری خود را برای پیشبرد اهداف تعیین شده بشناسیم وبه توافقات لازم دست یابیم.

این مقام مسئول از نگاه ویژه مدیر کل منابع طبیعی وآبخیز داری استان به ارزش وجایگاه رسانه قدر دانی کرد وافزود: در برخی از حوزه‌ها که مردم چندان‌شناختی از عملکرد آن ندارند، ‌ تبلیغ واطلاع رسانی بسیار مهم است.

صفری در ادامه خاطر نشان کرد: ما در رابطه با سوژه‌های خاص حوزه منابع طبیعی وآبخیز داری استان دنبال موضوعات خاص از جمله جشن ییلاق‌ها که چند وقت قبل پخش شد هستیم.

وی پیشنهاد کرد: برنامه‌ای تدوین شود که روتین و به شکل منظم به صورت هفته‌ای از طریق صدا وسیما پخش شود که تاثیر گذار خواهد بود.

مدیر کل صدا وسیمای مرکز زنجان از آمادگی این رسانه برای تولید انیمیشن خبرداد و گفت: کار‌شناسان و معاونت‌های ما این امکان را دارند که موضوعات مربوطه را ارزیابی کنند وهر چند تولید انیمیشن زمان بر وپرزحمت است پخش کنند.

در پایان این بازدید ونشست مقرر شد به منظور تقویت همکاری‌های دو جانبه اقدام به نشست کار‌شناسی صورت گیرد تا در ادامه تفاهم نامه لازم تهیه شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر