کد خبر: 2196 A

عضو هیئت داوران جشنواره رضوی:

عضو هیئت داوران جشنواره رضوی گفت: نیاز جامعه امروز در حل معضلات اجتماعی، بازگشت به سیره ائمه اطهار (ع) و بویژه آموزه های رضوی است.

زنجان ـ ایلنا: عضو هیئت داوران جشنواره رضوی گفت: نیاز جامعه امروز در حل معضلات اجتماعی، بازگشت به سیره ائمه اطهار (ع) و بویژه آموزه های رضوی است.

به گزارش ایلنا از، زنجان، حسین اترک عضو هیئت علمی همایش منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی در استان زنجان با مثبت ارزیابی کردن برگزاری این جشنواره در بین اقشار مختلف مردم، یادآور شد: خوشبختانه در طی چند سال اخیر که از برگزاری جشنواره رضوی در سطح کشور می گذرد، استقبال افراد از این جشنواره بسیار مطلوب بوده و موجب آشنایی افراد با سیره امام رضا(ع) در تمامی ابعاد می شود.

اترک افزود: موضوع جشنواره رضوی تا 5 سال گذشته با عنوان بیانات و مناظرات رضوی نامگذاری شده بود و با توجه به این که این موضوعات عمدتا کلامی بودند در سال های اخیر متاسفانه اغلب مقالات ارائه شده تکراری و بی محتوا بود.

وی افزود: بر همین اساس نیز امسال عنوان همایش به" منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی "تغییر پیدا کرد تا بیشترین بهره برداری علمی از این همایش برای افراد حاصل شود.

این استاد دانشگاه زنجان یادآور شد: کار در این حیطه نسبتا سخت و نیاز به تخصص و پژوهش زیاد دارد چراکه افراد بایستی بتوانند به خوبی و با تدبر این موضوعات را با هم تطبیق دهند.

وی خاطرنشان کرد: تطبیق نمودن احادیث و روایات امام رضا(ع) با مسائل اجتماعی و روز عصر حاضر، جای کار بسیار دارد و محققان و نویسندگان بایستی با مطالعه و آگاهی اقدام به این پژوهش نمایند.

اترک در ادامه به آداب میهمانی در سیره رضوی اشاره کرد و گفت: در سیره ائمه اطهار (ع) بویژه امام رضا(ع) مهمان جایگاهی والا و ویژه دارد و امام رضا(ع) بر اکرام میهمان بسیار تاکید کرده اند.

عضو هیئت داوران همایش" منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی در استان زنجان" با بیان این که در همین راستا آداب و وظایفی برای میهمان و میزبان عنوان شده است، افزود: اکرام میهمان، پذیرایی مناسب و شایسته، بدرقه و پرهیز از به زحمت انداختن خود و خانواده جزء وظایف میزبان و پذیرفتن دعوت میزبان، پرهیز از امر و نهی و تجسس در زندگی میزبان و رازداری را جزء مهمترین وظایف میهمان در سیره رضوی عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر