کد خبر: 2203 A

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اعطای 7 هزار کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد استان زنجان از رشد 900 درصدی تسهیلات اشتغال به مددجویان توسط کمیته امداد استان زنجان خبر داد.

زنجان ـ ایلنا:‌ مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اعطای 7 هزار کمک هزینه ازدواج به مددجویان کمیته امداد استان زنجان از رشد 900 درصدی تسهیلات اشتغال به مددجویان توسط کمیته امداد استان زنجان خبر داد.

بهرام ولیزاده با تشریح برنامه‌های تحولی و رویکرد جدید امداد اظهار کرد: توانمند سازی مددجویان کمیته امداد به ویژه در مناطق محروم در جهت برقراری عدالت اجتماعی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهداف اسناد بالا دستی از جمله سند 20 ساله کشور و برنامه پنج ساله توسعه افزود: اهداف تعیین شده در این اسناد راه را برای ارائه خدمات لازم به مددجویان کمیته امداد هموار کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه جامعه هدف کمیته امداد گروه‌های ویژه ای را شامل می‌شوند، افزود: زنان سرپرست خانوار، ایتام، سالمندان و بیماران خاص، خانواده‌های زندانیان جامعه هدف امداد هستند.

وی در با اشاره به اینکه تغییر تعداد مددجویان کمیته امداد به عوامل مختلفی بستگی داشته و علل مختلف دارد، افزود: افزایش و کاهش جامعه هدف کمیته امداد معلول علت‌های مختلف هستند که در جامعه اتفاق می‌افتد.

ولیزاده افزیش تعداد زندانیان، تصادفات و طلاق را از جمله عوامل موثر در افزایش تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف مهم کمیته امداد در کمک به خانوارهای تحت حمایت این نهاد تحکیم بنیان خانواده و افزایش کرامت انسانی است.

وی در ادامه با اشاره به برخی از خدمات ارائه شده توسط کمیته امداد پس از آغاز به کار دولت نهم و دهم افزود: با توجهی که رئیس جمهور و به تبع آن استاندار و مجموعه استانداری، بانكهای عامل و همچنین شورای اشتغال و سرمایه گذاری داشته‌اند، در اکثر سرفصل‌های حمایتی حرکت‌های خوبی در راستای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی صورت گرفته است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه قبل از دولت نهم و دهم 10 درصد از جامعه هدف کمیته امداد در بحث اشتغال وارد بودند، افزود: در هفت سال گذشته این میزان به 50 درصد رسیده است.

وی با اشاره به ساخت بیش از 5 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی برای مددجویان کمیته امداد در دولت نهم و دهم افزود: همچنین در طول این مدت بیش از 7 هزار کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و فرزندان ذکور این نهاد پرداخت شده است.

ولیزاده در ادامه با اشاره به سه برابر شدن آمار ارائه خدمات فرهنگی به دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب با وجود کاهش جامعه هدف که گویای ارتقای کیفیت خدمات فرهنگی است، افزود: حمایت‌های حقوقی و قضایی امداد نیز در دولت نهم و دهم 6برابر شده است.

وی همچنین با اشاره به پرداخت 2 برابری وام های قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد و کاهش کمک گیرندگان بلاعوض افزود: در بحث بیمه خدمات درمانی جامعه هدف شهری نیز افزایش دو برابری در ارائه خدمات صورت گرفته است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان همچنین با اشاره به رشد هشت برابری خدمات ارائه شده در بخش مسکن و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افزود: در بحث اشتغال نیز خدمات ارائه شده از نظر تعداد سه برابر و از نظر مبلغ نیز 9 برابر شده که این امر نشان دهنده رشد 900 درصدی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه در دولت نهم و دهم تمام خدمات امداد در قالب همه سرفصل های افزایش یافته است، افزود: در قالب توانمند سازی جامعه هدف مستمری بگیر کاهش یافته است که این در 33 سال خدمت امداد بی سابقه بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سفرهای ریاست جمهوری نیز یکی از اقدامات برجسته دولت نهم و دهم است، افزود: ایجاد عدالت در بخش ازدواج، مسکن و پروژه‌های عمرانی نیز از اقدامات برجسته دولت نهم و دهم است.

ولیزاده همچنین با اشاره به برگزاری جشن خودکفایی برای 2 هزار خانواده خودکفا شده کمیته امداد در َآبان ماه سال جاری خاطر نشان کرد: این موضوع نشان دهنده تحقق هدف‌گذاری که در قالب برنامه پنجم توسعه دستگاه‌های حمایتی مکلف هستند سالانه 10 درصد از جامعه هدف خود را با توانمند سازی کاهش دهند.

وی همچنین با اشاره به اعتماد سازی و افزایش مشارکت های مردمی با وجود تلاش دشمنان مبنی بر وجود مشکلات اقتصادی در کشور افزود: در این بحث نیز مشارکت های مردم رشد تصاعدی داشته و میزان مشارکت های مردم استان زنجان از 3 میلیارد تومان در سال 87 به 15 میلیارد تومان رسیده است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان همچنین با اشاره به مشارکت یک میلیارد تومانی مردم استان در برنامه های ماه رمضان با وجود وقوع زلزله در شمالغرب که برآوردی اولیه از مشارکت‌های مردم است افزود: سال قبل نیز در جشن نیکوکاری قریب به یک میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری شد.

وی خاطر نشان کرد:استقبال مردم از طرح‌های اجرایی کمیته امداد نشان می‌دهد که اقبال مردم در کنار اهتمام دولت به فقرزدایی در کنار هم قرار گرفته و هدفی که در تاسیس این نهاد امام خمینی (ره) داشتند به همراه منویات مقام معظم رهبری به منصه ظهور گذاشته شده و توانمندی در مددجویان این نهاد حاصل شده است.

ولیزاده همچنین با اشاره به تلاش دشمنان مبنی بر به چالش کشیدن جامعه محروم با ایجاد مشکلات اقتصادی، افزود: با خدمات اتفاق افتاده و با کاهش موجود در جمعیت مستمری‌بگیر حساب و کتاب دشمنان به هم ریخته است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مددجویانی که در بحث اشتغال این نهاد فعال نیستند یا جمعیت بالای 60 سال بوده و قابلیت کار کردن ندارند و یا جمعیت زیر 18 سال این نهاد هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خاطر نشان کرد: از موضوعات مهمی که در برنامه های کمیته امداد مورد نظر است، بحث عزم نظام و دولت، مشارکت مردم و همچنین همت خود جامعه هدف است که امروز پس از 33 سال خدمت نظام و دولتو مشارکت مردم موفقیت در امداد در بحث توانمند سازی حاصل شده است.

وی در ادامه با تقدیر از مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری، روسای قوای سه گانه، مسئولان ارشد کشور خیران، نیکوکاران و مردم افزود: اقداماتی که با همکاری این گروه و با تلاش امدادگران حاصل شده یک کارنامه درخشان بوده و خروجی آن به عنوان الگویی در زمینه فقرزدایی در خارج و داخل کشور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، ولی باید برای ریشه‌کنی فقر باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود که این موضوع لازمه همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی در این بحث است، چرا که فقر مقوله ای است که باید برای ریشه‌کنی آن همه ظرفیت‌ها در کنار هم قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر