کد خبر: 22613 A

یکی از اعضاء هیئت امنای مسجد زینبیه اعظم زنجان خبرداد؛

صدا وسیمای مرکز زنجان 30 میلیون تومان پول و 2 هزار وعده غذا برای کارمندان خود از زینبیه اعظم درخواست کرده است تا در قبال آن یک روز اجتماع پرشور عاشقان حسینی در زنجان را از شبکه خود نمایش دهد!

زنجان – ایلنا: عضو هئیت امنای زینبیه اعظم زنجان از در خواست پول از سوی صدا و سیمای مرکز زنجان برای پوشش برنامه های عزاداری زینبیه اعظم زنجان بویژه اجتماع عظیم و باشکوه زینبیه اعظم زنجان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سید جمال موسوی یکی از هیئت امنای مسجد زینبیه اعظم زنجان با انتقاد از نامه ای که در تاریخ هجدهم ماه جاری برای پوشش برنامه اجتماع عزاداری زینبیه اعظم زنجان ارسال شده، گفت: در مکاتبه ای که صداو سیمای زنجان با زینبیه اعظم انجام گرفته شبکه اشراق زنجان از زینبیه اعظم تقاضای 30 میلیون تومان پول و 2هزار وعده غذا برای کارمندان خود کرده است.

وی با اشاره به اینکه در کشور عاشورایی ایران که برنامه های عاشورایی این چنینیی مورد عنایت و تاکید ویژه مقام معظم رهبری است صدا و سیما نباید اینگونه برخورد کند، افزود: صدا وسیما آیا نباید به عنوان متولی پیام رسانی و اشاعه فرهنگ عاشورایی خود در پخش برنامه های عزاداری پیشقدم شود در حالی که هنوز با گذشت شش روز تیزر اطلاع رسانی برنامه های زینبیه اعظم زنجان از صدا و سیما پخش نشده است.

موسوی ادامه داد: پخش برنامه های ویژه عزاداری مردم در اجتماع بزرگ حسینه اعظم و زینبیه اعظم زنجان باعث شده صدا و سیمای مرکز زنجان از رتبه 26 کشور به رتبه ششم کشوری ارتقا پیدا کند و همچنین دیار غواصان خط شکن به پایتخت شور و شعور حسینی منتسب شود، پس این رفتار و این درخواست حیرت انگیز جهت تامین هزینه پخش برنامه عزاداری زینبیه اعظم زنجان چه توجیهی دارد؟

عضو هیئت امنای زینبیه اعظم زنجان همچنین با اشاره به عدم پخش تیزرهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی عزاداری این مسجد توسط صداو سیما، از عملکرد دوگانه صداو سیمای زنجان در این خصوص انتقاد کرد و افزود: " ما توان پرداخت هزینه میلیونی جهت پخش تیزر اعلام برنامه های ایام محرم زینبیه اعظم را نداریم و هیئت امنا زینبیه اعظم به عنوان خادمین این مکان مقدس حتی به لحاظ شرعی نیز خود را مجاز به پرداخت این مبالغ نمی دانند.

موسوی افزود: هرکسی به نوعی می خواهد در برگزاری هر چه باشکوهتر مجلس عزای امام حسین(ع) شرکت کند و از جمله افرادی از قشر ضعیف جامعه هستند که حتی با اهدا یک اسکناس 100 تومانی و یا با نذر 50 گرم قند، با نیاتی خیر به صندوق نذورات می کوشند سهمی در برگزاری عزای حسینی داشته باشند آنوقت ما چگونه می توانیم از این نذورات 30 میلیون تومان پول و 2 هزار وعده غذا برای پخش برنامه های عزاداری هزینه کنیم در حالی که پخش این برنامه ها در رسانه ملی حق مردم ولایتمدار است.

وی با ابراز تاسف از عدم پخش تیزر اطلاع رسانی برنامه های زینبیه اعظم زنجان علی رغم گذشت شش روز از ماه محرم ادامه داد: تیزر اطلاع رسانی برنامه های دهه اول محرم زینبیه اعظم زنجان بمدت کمتر از یک دقیقه تهیه و در قالب "یک حلقه سی دی تقدیم دفتر مدیرکل صدا وسیمای زنجان گردیده ولی تا به امروز جهت استحضار مردم حسینی زنجان پخش نشده و باید با پرداخت هزینه میلیونی به بخش خصوصی واگذار شود.

موسوی، همچنین توجیه مسئولان صداو سیما ی زنجان را برای عدم پخش تیزر تبیلغاتی و اطلاع رسانی برنامه های زینبیه را تعدد هئیت های مذهبی در شهر و استان زنجان اعلام کرد.

عضو سابق هیئت امنای امامزاده حضرت سید ابراهیم (ع)، مردم استان و شهر زنجان را به قضاوت در این خصوص دعوت کرد و افزود: از مردم فهیم، ولایتمدار و حسینی زنجان برای قضاوت در این خصوص دعوت می کنیم تا ببینیم صاحبان نذورات به خادمین خود این اجازه می دهند تا ما به عنوان امین اموال آنها در زینبیه اعظم زنجان اینگونه هزینه کنیم؟

موسوی خاطر نشان کرد: سال گذشته نیز مبالغی از زینبیه اعظم توسط صدا وسیما درخواست شد که یکی از دست اندرکاران و اعضای هئیت امنای زینبیه اعظم زنجان با تعامل شورای شهر و شهرداری زنجان بخشی از مبلغ درخواستی صدا و سیمای مرکز زنجان را تامین کرد.

عضو هیئت امنای زینبیه اعظم زنجان در پایان تاکید کرد: ما قطعا این درخواست نامعقول و بی توجهی مدیران رسانه ملی در استان زنجان را به مسئولین عالی رسانه ملی منعکس خواهیم کرد چرا که این رسانه متعلق به مردم ولایتمدار و حسینی است.

زینبیه زنجان صدا و سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر