کد خبر: 24405 A

معاون برنامه ریزی استانداری زنجان:

معاون برنامه ریزی استانداری زنجان به سفر اخیر هیات ایرانی به کشور روسیه اشاره کرد و گفت: تعامل اقتصادی با این کشور فرصت افزایش صادرات زنجان را فراهم می سازد.

زنجان ـ ایلنا:‌ معاون برنامه ریزی استانداری زنجان گفت:‌ می توان در راستای صدور خدمات فنی و مهندسی به کشور روسیه برنامه ریزی و هدف گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سعید عباسی معاون برنامه ریزی استانداری زنجان شامگاه دیروز (11 آذر) در جلسه ستاد توسعه اقتصادی استان زنجان به سفر هیات ایرانی به کشور روسیه و بازدید از کارخانه های چلیابین روسیه اشاره کرد و گفت: در این استان به دلیل حضور جمع کثیری از مسلمانان می توان از فرصت صادرات مواد غذایی حلال استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه صادارت مواد غذایی و محصولات کشاورزی سهم صادرات غیرنفتی استان و بالطبع کشور را افزایش خواهد یافت، افزود: با شناخت بهتر بازار مواد غذایی در این کشور می توان در این مسیر گام برداشت.

عباسی همچنین به ظرفیت خدمات فنی و مهندسی در کشور روسیه اشاره کرد و یادآور شد: می توان در راستای صدور خدمات فنی و مهندسی به این کشور برنامه ریزی و هدف گذاری کرد.

این مقام مسئول به کارخانه های این کشور اشاره کرد و ادامه داد: استان چلیابین از لحاظ غنی بودن از مواد معدنی شباهت قابل توجهی به استان زنجان دارد و می توانیم از این منظر تعامل اقتصادی شایان توجهی با این کشور برقرار کنیم.

وی به استقبال مقامات روسی از هیات اعزامی استان زنجان به این کشور خبر داد و اظهار داشت: فعالان اقتصادی این کشور آمادگی خود را برای برپایی نمایشگاهی از کالاهای صادارتی و رقابتی استان زنجان در این کشور اعلام کردند.

عباسی برپایی این نمایشگاه در اردیبهشت سال آینده را فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای اقتصادی و صادراتی استان زنجان عنوان کرد و افزود: متولیان نمایشگاه دائمی کاسپین از هم اکنون اقدامات لازم برای برپایی این نمایشگاه را فراهم سازند.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز به ایجاد ایستگاه حمل و نقل ریلی با توجه به موقعیت استان زنجان اشاره کرد و گفت: توسعه حمل و نقل ریلی تاثیر بسزایی در افزایش صادرات استان دارد.

علی معصومی با انتقاد از اینکه در حال حاضر یک ایستگاه تخلیه مواد معدنی در نیک پی وجود دارد، افزود: به جهت ظرفیت های استان زنجان در بحث مواد معدنی نیاز به ایستگاه های دیگر در این استان احساس می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر