کد خبر: 2447 A

همزمان با هفته دولت؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به ارائه عملکرد این نهاد در نمایشگاه دولت مهر گفت: همزمان با هفته دولت 10کتابخانه عمومی در استان زنجان افتتاح می شود.

زنجان ـ ایلنا: رئیس اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به ارائه عملکرد این نهاد در نمایشگاه دولت مهر گفت: همزمان با هفته دولت 10کتابخانه عمومی در استان زنجان افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد ربیع احمد خانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان در حاشیه برگزاری نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دولت نهم ودهم در هفته دولت در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: نمایشگاه دولت مهر با استقبال چشمگیرمردمی روبرو شده است و فرصت مناسبی است تا مردم از نزدیک با عملکرد دولت نهم و دهم آشنا شوند.

این مقام مسئول وضعیت غرفه ها را در نمایشگاه بسیار مطلوب ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: تعداد کتابخانه های عمومی استان زنجان در سال 84 در حدود36 باب بود که این رقم در سال 91 به 74 باب رسیده است و رشد 106 درصدی دارد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان با بیان اینکه عملکرد کتابخانه های زنجان در دولت نهم و دهم بسیار چشمگیر است، تصریح کرد: کلنگ زنی و آغاز احداث کتابخانه ی مرکزی استان در 6 طبقه به عنوان بزرگ ترین کتابخانه مرکزی کشور از نظر زیر بنا، اهدای 4 باب ساختمان با زیر بنای 2980 متر مربع و مساحت 3060 متر مربع توسط خیرین، راه اندازی 4 دستگاه کتابرسان در سطح استان از سال 84 تا سال 91، تصویب 5 طرح مهم در دور دوم سفر های استانی ریاست جمهوری به استان و برگزاری 3 مورد همایش کشوری برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه مفید از مهم ترین عملکرد این نهاد در استان است.

راه اندازی 24 کانون ادبی و قرآنی در کتابخانه های عمومی استان، برگزاری مسابقات عکس یار مهربان با موضوع کتاب، کتابخانه و کتابخوانی، برگزاری 1900 مورد مسابقه کتابخوانی به صورت مکتوب و آنلاین در بین اقشار مختلف و برگزاری دو دوره جشنواره اهدای کتاب با عنوان کتاب یادگار ماندگار همزمان با هفته کتاب را از اهم عملکرد اداره کل کتاب خانه های عمومی استان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح کتاب من از مهم ترین شاخص ها در نمایشگاه دولت مهر در غرفه کتاب خانه ها می باشد، اذعان کرد: حرکت در راستای عدالت فرهنگی، ترویج فرهنگ مطالعه، جذب اساتید، پژوهشگران، نخبگان، مشارکت اعضای کتابخانه ها و تقویت منابع کتابخانه ها و مجموعه سازی با نظر مستقیم اعضای همان کتابخانه از اهداف طرح کتاب من می باشد.

احمد خانی در پایان با بیان اینکه اداره کل کتاب خانه های عمومی استان با مشارکت کتاب خانه های عمومی کشور در راستای ارتقای مطالعه مفید و جلب مشارکت مخاطبان اقدام به برگزری مسابقات کتابخوانی به شیوه آنلاین و مکتوب کرده است، خاطر نشان کرد: شرکت در این مسابقات برای عموم مخاطبان آزاد است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر