کد خبر: 2477 A

همزمان با هفته دولت با حضور استاندار زنجان؛

کتابخانه عمومی الهیه زنجان با زیربنای 1300 مترمربع، 14 هزار جلد کتاب و ظرفیت 400 نفر با اعتباری بالغ بر500 میلیون تومان در استان زنجان به بهره برداری رسید.

زنجان ـ ایلنا: کتابخانه عمومی الهیه زنجان با زیربنای 1300 مترمربع، 14 هزار جلد کتاب و ظرفیت 400 نفر با اعتباری بالغ بر500 میلیون تومان در استان زنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، استاندار زنجان در مراسم بهره برداری از این کتابخانه به آثار و برکات خدمات دولت نهم و دهم در استان اشاره کرد و گفت: ملت ایران با مشاهده تمام این خدمات امروز به جهت قدردانی از خدمات در تمام عرصه های سیاسی حضور فعال دارند.

رئوفی نژاد از دولت نهم و دهم به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان دولت کار و تلاش یاد کرد و گفت: شاخص ها و عملکرد این دولت در تاریخ ایران اسلامی ثبت می شود.

وی به سرانه مطالعه در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه این سرانه 76 دقیقه است، گفت: در استان زنجان سرانه مطالعه 81 دقیقه می باشد.

مقام عالی استان خواستار توسعه فرهنگ کتابخوانی در استان شد و گفت: اگر کتاب به راحتی در دسترس مردم قرار گیرد آن را مطالعه خواهند کرد.

رئوفی نژاد خواستار توسعه و ترویج کتابخانه های سیار در سطح استان شد و گفت: از تمام امکانات برای دسترسی آسان و سریع مردم به کتاب استفاده شود.

مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان زنجان به ارائه شاخصهای کتابخانه‌های عمومی از سال 84 تا کنون پرداخت و گفت: تعداد کتابخانه از ابتدای دولت نهم و دهم که 36 باب بود به 74 باب در استان ارتقاء یافته است.

وی تعداد کتابهای موجود در کتابخانه های استان در حال حاضر را 830 هزار جلد عنوان کرد و گفت: امروز 90 هزار مترمربع زمین به کتابخانه‌های عمومی استان اختصاص یافته است.

احمد خانی اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی استان را 52 هزار نفر عنوان کرد و گفت: این تعداد نسبت به جمعیت 15 هزار نفری قبل از آغاز دولت با 230 درصد رشد همراه است.

مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان زنجان تعداد کتابخانه‌های مشارکتی استان را 11 باب عنوان کرد و افزود: در حال حاضر یک باب کتابخانه ویژه نابینایان در استان زنجان فعال است.

وی در ادامه به کتابخانه عمومی الهیه اشاره کرد و گفت: این کتابخانه مجهز به مخزن و سالن مطالعه، بخش کودک، اینترنت، کانون ادبی و 20 دستگاه رایانه می باشد.

در پایان این مراسم کتابخانه عمومی الهیه استان زنجان به دست استاندار به بهره برداری رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر