کد خبر: 2480 A

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از رونمایی و توزیع کتاب هنگامه بیداری با ندای رهبر و ما می توانیم در نمایشگاه دولت در زنجان خبر داد.

زنجان ـ‌ ایلنا: معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از رونمایی و توزیع کتاب هنگامه بیداری با ندای رهبر و ما می توانیم در نمایشگاه دولت در زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، یوسف اماملو ظهر سه شنبه با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان امسال نیز همانند سال گذشته حضور پر رنگ تری در نمایشگاه هفته دولت در نمایشگاههای بین المللی کاسپین زنجان دارد.

وی با بیان اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان پیشتاز در ارائه طرحهای نو و ابتکاری در سطح کشور است افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تولید محصولات فرهنگی از جمله نرم افزارهای مهارتهای زندگی، احکام، قرآن، کتاب و نشریات و برگزاری گفتمانهای دینی در مراکز و موسسات و مدارس و دانشگاهها و حمایت از تشکلهای دینی و مردمی جزو دستگاههای برتر است.

وی به افزایش حجم تولیدات فرهنگی این اداره کل در سالهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان با شناسایی آسیبها و معضلات اجتماعی برنامه های بسیار موفقی در کاهش آسیبها داشته و با استفاده از کارشناسان و متخصصین حوزه های فرهنگی و اجتماعی تاکنون برنامه های بسیار موفقی را در سطح استان اجرا کرده است.

وی از اعزام مبلغ و مبلغات در طول سال برای مراکز فرهنگی و دینی نام برد و یادآور شد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در طول سال و به خصوص در ایام محرم و رمضان با اعزام مبلغین به تمام نقاط استان توانسته پوشش تبلیغی استان را به 95 درصد برساند.

وی ادامه داد: پاسخ به شبهات دینی، حضور قدرتمند در فضای مجازی، تولید و انتشار نشریات مختلف از جمله دیده بان و نیستانیها، حمایت از طرح ها و ایده های نو و ابتکاری، حمایت از افراد تاثیر گذار فرهنگی و دینی، برگزاری نمایشگاههای مختلف در طول سال به خصوص نمایشگاه بین المللی فرهنگ عاشورایی، برگزاری نشست های تخصصی با صاحبان فکر و اندیشه، برگزاری کارگاههای تخصصی با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه جزو برنامه های این اداره کل در طول سال است.

وی اجرای برنامه های تابستانی در قالب هسته های فرهنگی جوان و بوستان معرفت برای نوجوانان وجوانان را از دیگر برنامه های غنی سازی اوقات فراغت عنوان کرد و یادآور شد: این اداره کل با به کارگیری اقشار مردمی برنامه های خوبی را برای اوقات فراغت تمام اقشار به خصوص کودکان و نوجوانان اجرا می کند.

اماملو در ادامه به برگزاری نمایشگاه هفته دولت اشاره کرد و گفت: برگزاری چنین نمایشگاههایی علاوه بر تبادل افکار به معرفی هر چه بهتر محصولات فرهنگی یاری می رساند.

وی به حضور اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان در نمایشگاه هفته دولت در محل نمایشگاههای بین المللی کاسپین اشاره کرد و افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان در قالب دو غرفه که برخی از محصولات آن در غرفه ویژه نیز در معرض دید عموم قرار داده شده است در این نمایشگاه حضور دارد.

وی پاسخ به سوالات شرعی، برگزاری مسابقه، اجرای برنامه های شاد فرهنگی برای کودکان و اهداء جایزه به آنان را از برنامه های این اداره کل در این نمایشگاه برشمرد و اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان با توزیع کتابچه هنگامه بیداری با ندای رهبر و ما می توانیم دراین نمایشگاه نموده است.

وی ادامه داد: در این کتابچه 110 بیدار باش در تهاجم فرهنگی دشمن از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به چاپ رسیده است و برای اولین بار این کتاب در نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان رونمایی و در بین اهالی فرهنگ و عموم مردم توزیع شد.

وی ادامه داد: کتاب « هنگامه بیداری» در بردارنده فرامین مهم و ارزشمند، رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) است که در رابطه با فرهنگ و تهاجم فرهنگی ایراد فرموده اند.

وی ادامه داد: معظم له در برهه های مختلف زمانی، و با درکی عمیق نسبت به مبانی اسلام و انقلاب و با شناختی کامل از شرایط دنیای امروز و اندیشه سرمایه داری، حاکم بر جهان غرب و آمریکا این سخنان را بیان فرموده اند تا بیدار باشی باشد، برای تمام دلبستگان به اسلام و انقلاب، که با درک درست صحنه و تهاجم فرهنگی دشمن در مقابل آن با لوازم و ابزار فرهنگی مناسب مبارزه نمایند و اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، با انتشار این مجموعه ارزشمند از سخنان، در قطع جیبی، امیدوار است تا اصحاب فرهنگ با به همراه داشتن همیشگی این کتاب و مراجعه مدام به آن همانند نقشه راهی، در این جنگ فرهنگی از آن بهره برند.

وی در خاتمه از رونمایی از کتاب سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی خبر داد و گفت: در حمایت از شعار سال ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان طبق روال سالهای گذشته اقدام به رونمایی از کتاب امسال با عنوان ما می توانیم نموده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر