کد خبر: 2730 A

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان:

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان گفت:ا یجاد زیر ساختها در شهرکهای صنعتی برای کاهش بیکاری مهم واساسی است.

زنجان ـ‌ ایلنا: مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان گفت:ا یجاد زیر ساختها در شهرکهای صنعتی برای کاهش بیکاری مهم واساسی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان علی اصحابی، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان در حاشیه برگزاری نمایشگاه دولت مهر در زنجان به خبرنگار ایلنا گفت: توجه ویژه به مقوله اقتصاد مقاومتی و تشخیص حوزه های فشار و متعاقبا تلاش برای کنترل و بی اثر کردن آنها در شرایط آرمانی تبدیل به فرصت می شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی در راستای کاهش وابستگی ها، تاکید بر مزیت های تولید داخلی و تلاش برای خوداتکایی می باشد، افزود: با اولویت قرار دادن محورهای حرکت عمومی و انسجام مردمی، اجرایی کردن مفاد اصل 44 و ابلاغیه مقام معظم رهبری، توجه به کارآفرینی داخلی، استفاده حداکثری از زمان و منابع و امکانات می توان به این مهم دست یافت.

این مقام مسئول ادامه داد: با ایجاد زیرساخت های عمرانی در بخش شهرک های صنعتی می توانیم در کاهش بیکاری و افزایش ظرفیت های تولیدی استان گام های مثبت و موثری برداریم.

وی با بیان اینکه استان زنجان هم اکنون دارای 16 شهرک و 3 ناحیه صنعتی مصوب و 2 ناحیه صنعتی انتقالی است، عنوان کرد: در حال حاضر ایجاد 3 شهرک صنعتی در حال پیگیری است که امیدواریم با مساعدت مسئولان و تلاش های شبانه روزی همکاران بتوانیم این امر مهم را به سرانجام برسانیم.

اصحابی وسعت اراضی در اختیار شهرک ها و نواحی صنعتی استان را دو هزار و 674 هکتار و وسعت اراضی دارای سند ثبتی را 2 هزار و 131 هکتار عنوان کرد و گفت: میزان اراضی دارای سند تفکیکی 558 هکتار و نیز وسعت فاز عملیاتی شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی 2 هزار و 175 هکتار است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان با اشاره به شعار تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، افزود: در راستای تحقق و عمل به منویات مقام معظم رهبری، شرکت شهرک های صنعتی زنجان نیز سعی داشته با ایجاد زیرساخت های مناسب در بخش آب، برق، گاز و مخابرات زمینه حضور سرمایه گذاران را در زنجان فراهم کند.

وی به تکمیل پروژه های عمرانی به ویژه در بخش زیرساخت ها در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: با افتتاح 8 پروژه عمرانی از جمله تکمیل تصفیه خانه ها، آسفالت ریزی ها و همچنین گازرسانی به همه شهرک های صنعتی استان زمینه های مناسب برای حضور سرمایه گذاران فراهم شده است.

اصحابی در ادامه به مزایای استقرار واحدها در شهرک های صنعتی اشاره کرد و یادآور شد: امتیازات ویژه ای برای سرمایه گذاران در مناطق در حال توسعه پیش بینی شده که کلیه افراد واجد شرایط می توانند از این خدمات برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: این امتیازات در شهرستان ها و مناطق محروم بیشتر از مناطق توسعه یافته می باشد و با توجه به شعار سال تسهیلات حمایتی ویژه ای نیز پیش بینی شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان از انجام طرح های مطالعاتی ویژه ای برای عارضه یابی و بهبود کیفیت تولیدات توسط معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خبر داد.

اصحابی میزان رشد استقرار واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی را در طول دولت های نهم و دهم قابل توجه دانست و افزود: بر اساس جدول عملکرد مقایسه ای میزان سرمایه گذاری، اشتغالزایی و تکمیل زیرساخت ها سیر صعودی داشته است.

وی با اشاره به برنامه های شرکت شهرک های صنعتی در جهت افزایش ظرفیت اشتغال زایی و استفاده از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های استان گفت: استقرار مجتمع های فناوری اطلاعات، خوشه های صنعتی، پارک های علم و فناوی و مجتمع های کشاورزی از برنامه های جدید در دست اقدام این شرکت می باشد

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر