کد خبر: 2771 A

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان:

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان ضمن تبریک موفقیت ووشوکاران استان زنجان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: میزبانی جنبش عدم تعهد بزرگترین قهرمانی برای ملت ایران است.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان ضمن تبریک موفقیت ووشوکاران استان زنجان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: میزبانی جنبش عدم تعهد بزرگترین قهرمانی برای ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ایرج رحمانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان شب گذشته در نشست "جوانان و دولت مهر" افزود: حضور روسای بلند پایه 120 کشور جهان در کشور علیرغم سنگ اندازی های امریکا و اسرائیل یکی از بزرگترین پیروزی های ایران است.

وی با اشاره به اینکه این پیروزی دیپلماسی مکمل پیروزی ملی پوشان در المپیک بود، ادامه داد: اگر ملی پوشان کشور گرفتار ناداوری ها نمی شدند یقینا جایگاه جمهوری اسلامی ایران به رتبه 10 المپیک ارتقا می یافت.

این مقام مسئول به درخشش ورزشکاران ایرانی در سال های اخیر در عرصه های جهانی اشاره کرد و بیان داشت: استان زنجان با ظرفیت های بسیار خوبی که در عرصه ورزش دارد یقینا می تواند در 20 رشته ورزشی سهمیه ورود به بازی های جهانی را کسب کند.

وی استان زنجان را پیکره اصلی تیم ووشو کشور دانست و گفت: ووشوکاران زنجانی همواره با کسب مدال های رنگین در عرصه های جهانی درخشیده اند.

رحمانی با اشاره به برخی اقدامات دولت نهم و دهم یاداور شد: تا سال 85 سرانه ورزشی استان زنجان 23 سانتی متر بود که امروز به برکت خدمات دولت به 75 سانتی متر رسیده است.

وی از وجود 3 هزار مربی تا سال 84 در استان زنجان خبر داد و گفت: امروز 10 هزار مربی در رشته های مختلف در استان فعالیت می کنند.

این مقام مسئول تعداد سمن های مود در استان تا سال 84 را 12 سمن عنوان کرد و افزود: تعداد سمن های فعال استان زنجان در حال حاضر 70 سمن است.

وی با بیان اینکه تعداد مدال های کسب شده توسط ورزشکاران زنجانی امروز یک هزار و 78 مدال است، یاداور شد: ورزشکاران زنجانی تا سال 84 موفق به کسب 400 مدال شده بودند.

رحمانی بیان کرد: اعتبار 3 میلیاردی حوزه تربیت بدنی از سال 84 تا کنونبه 20 میلیارد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در 23 رشته ورزشی در کشور و جهان جایگاه ویژه دارد، خطر نشان کرد: امروز این استان در بسیاری از شاخص ها از برنامه توسعه پنجم نیز جلوتر است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت ها و اقدامات سمن های موجود در استان اشاره کرد و گفت: استان زنجان در بحث سمن ها نیز اقدمات خوبی انجام داده است.

وی افزود: برگزاری گنجواره جواد الائمه (ع) طرحی ملی است که از سوی یکی از سمن ها در سالروز شهادت ایشان آغاز می شود و در روز ولادت این امام بزرگوار به پایان می رسد.

رحمانی برگزاری المپیاد در 9 رشته ورزشی و در رده سنی زیر 15 سال در استان زنجان را از دیگر برنامه های این اداره عنوان کرد و بیان داشت: این المپیاد با حضور استان های کشور به میزبانی زنجان برگزار می شود.

وی از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی همزمان با هفته نیروی انتظامی خبر داد و گفت: این همایش در روز (14 مهر) به طور همزمان در 7 شهر استان زنجان برگزر می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر