کد خبر: 2786 A

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان:

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با اشاره به اقدامات و عملکرد مطلوب دولت نهم و دهم در هفت سال اخیر گفت: در زمینه های مختلف در استان زنجان نیز شاهد اقدامات و عملکرد مطلوب در طی هفت سال بودیم.

زنجان ـ ایلنا: رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با اشاره به اقدامات و عملکرد مطلوب دولت نهم ودهم در7 سال اخیر گفت: در زمینه های مختلف در استان زنجان نیز شاهد اقدامات وعملکرد مطلوب در طی 7سال بودیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌ مهدی عباسی رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان در حاشیه برگزاری نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دولت مهر در زنجان در باز دید از غرفه خبرگزاری ایلنا در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: کار تدوین سند توسعه اشتغال و سرمایه‎گذاری استان از اواخر سال 89 آغاز و مقرر شده بود که این سند برای سال 90 نهایی شود.

وی افزود: با توجه به حساسیت‎هایی که از طرف وزارت کار و همچنین از طرف استان اعمال شد، سبب تأخیر در نهایی شدن این سند شد.

عباسی ادامه داد: نزدیک به 18 هزار نفر ساعت برای تدوین این سند زمان صرف کرده اند و می ‎توان گفت استان زنجان پیشرو ترین استان در زمینه اختصاص زمان برای تهیه و تدوین سند اشتغال استان است.

این مقام مسئول بیان کرد: برای اینکه بتوان در افق سال 94 به نرخ 7 درصدی پایدار اشتغال رسید و همچنین برای اینکه استان زنجان از استان مهاجرت‌ فرست به یک استان متعادل و حتی مهاجرت ‎پذیر تبدیل شود نیز باید در استان کار مضاعف انجام گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان در ادامه گفت: طرح ارائه شده دارای مطالعات پشتیبانی در قالب چند بخش است که مطالعات جمعیت نیروی انسانی و اشتغال و بیکاری، تحولات رشد اقتصادی و تحولات ساختاری اقتصادی استان و سنجش محیط کسب و کار و فضای سرمایه‎گذاری برخی از بخش های این سند است.

وی بررسی طرح‎های در دست اجرا و طرح‎های شناسایی شده جدید در جهت توسعه اشتغال و سرمایه‎گذاری، تهیه اسناد دستگاهی توسعه اشتغال و سرمایه‌‎گذای در استان که برای 19 دستگاه استان تهیه شده است را نیز از بخش های دیگر این سند عنوان کرد.

عباسی به اهم اقدامات انجام شده در تهیه سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد و یادآور شد: بازسازی سرشماری سال 75 بر اساس تقسیمات جدید کشوری تا سال 88، تکمیل پرسشنامه بومی شده بانک جهانی جهت ارزیابی مبانی کسب و کار در 140 بنگاه به صورت مراجعه مستقیم و استقرار و دسته‌بندی شکایات واصله به ستاد سرمایه ‌گذاری استان برخی از اقدامات انجام شده است.

وی ادامه داد: کمیته راهبردی به ریاست معاونت برنامه ‌ریزی موانع کسب و کار و بازدید از 7 شهرستان استان را می ‎توان از اهم اقدامات انجام شده در تهیه این سند دانست.

عباسی در پایان به برخی مشکلات پیش ‌روی تدوین این سند اشاره و ادامه داد: عدم محاسبه تولید ناخالص داخلی استان به روش هزینه و در نتیجه عدم دسترسی به اطلاعات سرمایه‎ گذاری در سطح استان، عدم انتشار سرشماری کارگاه‌های صنعتی در سطح ملی و استانی، عدم تولید و استفاده از نظام آمار ثبتی در سطح ملی و استانی از کاستی‌‎ های پیش ‌روی این طرح به ‌شمار می ‌روند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر