کد خبر: 2915 A

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در جلسه هم اندیشی سیاستگذاری برنامه های روز دختر که با حضور کارشناسان این حوزه برگزار شد گفت: تکامل شخصیت افراد در دست مادران است.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در جلسه هم اندیشی سیاستگذاری برنامه های روز دختر که با حضور کارشناسان این حوزه برگزار شد گفت: تکامل شخصیت افراد در دست مادران است.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت الاسلام علی دشتکی امروز با اعلام این مطلب افزود: همه نهادهای فرهنگی و به خصوص خانواده ها و دستگاههای آموزشی در تربیت افراد سهیم هستند.

وی با اشاره به اینکه باید الگوهایمان را از قرآن و ائمه اطهار (ع) بگیریم افزود: خدا در قرآن به معرفی سه زن در شکل گیری شخصیت حضرت موسی(ع) اشاره می کند که از جمله آنها مادر و خواهر حضرت موسی (ع) و آسیه همسر فرعون است.

وی اظهار داشت: ما هر چقدر برای تربیت افراد وقت صرف کنیم باز کم است.

وی با بیان اینکه قرآن و سیره اهل بیت(ع) باید در زندگی مدنظر باشد گفت: امروز در عصر حساسی به سر می بریم و دشمن با توان تمام به مقابله با ما آمده است و تلاش دارد هویت های اصیل ما را زیر سوال ببرد و لذا باید با برنامه های فرهنگی تمام توطئه های آنان را نقش برآب کرد و با تربیت نسلی برومند و تقویت بنیان خانواده دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشت.

حجت الاسلام دشتکی با بیان اینکه امروز انتظار و مهدویت مورد نیاز جامعه است تصریح کرد: تربیت افراد جامعه باید متناسب با موضوع انتظار باشد، چرا که آینده از آن منتظران است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: در داستان حضرت موسی(ع) الگوسازی به صورت جدی مطرح است و نقش تربیتی بانوان در تربیت جامعه از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه انسان باید ظرفیتهای لازم را داشته باشد، افزود: اگر حضرت موسی(ع) به آن درجه پیامبری رسید به دلیل برخورداری از ظرفیت لازم بود و ظرفیت لازم قبل از حضرت موسی در مادر حضرت موسی (ع) بوجود آمده بود و به وی وحی و القاء می شود که حضرت موسی (ع) را چگونه مادرش شیر بدهد و مادران جامعه اسلامی نیز باید به درجه ای برسند که بتوانند به راحتی باخدا ارتباط برقرار کنند و تربیت در جامعه ما باید شجاعت محور و یقین محور باشد.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه باید در نظام آموزشی کشور تحول عظیمی بوجود آید یادآور شد: باید ظرفیت جامعه را در امور دینی بالا برد و به اصول تربیتی توجه جدی کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر