کد خبر: 37134 A

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با اشاره به اهمیت نام گذاری فرزندان توسط خانواده ها گفت: مسئولین باید تمام تلاش خود را در راستای نهادینه کردن نام مناسب در جامعه انجام دهند.

زنجان ـ ایلنا:مدیر کل ثبت احوال استان گفت: در ایام ماه محرم بیشتر اسم های زینب برای دختران و اسم های علی اکبر برای پسران در استان نام گذاری شدند.‌

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، موسی متوسلین مدیر کل ثبت احوال استان زنجان امروزظهردر جلسه نشست تخصصی هم اندیشی مهندسی نام در ثبت احوال استان زنجان گفت: مهمترین وظیفه ثبت احوال ثبت وقایع چهارگانه حیاتی افراد جامعه است.

این مقام مسئول با بیان اینکه انتخاب نام مناسب وظیفه خانواده ها است، خاطرنشان کرد: ثبت احوال در این زمینه می تواند با مشاوره ها گوناگون به خانواده ها کمک کند.

وی با بیان اینکه یکی از فعالیت ها ثبت احوال معرفی مفاخیر استان و الگوساز برای نسل جوان و نوجوان است،اذعان کرد: در این نشست سند هویتی حضرت آیت الله حاج سید عزالدین حسینی زنجان رو نمایی می شود.

متوسلین با اشاره به اینکه در مقوله نام آیات و احادیث فراوان از ائمه اطهار(ع) وجود دارد، تصریح کرد: انتخاب نام در هویت فردی و اجتماع تاثیر بسزایی دارد.

مدیر کل ثبت احوال استان با اشاره به اینکه استان زنجان پایتخت شور و شعور حسینی نام گذاری شده است، اذعان کرد: در ایام ماه محرم بیشتر اسم های زینب برای دختران و اسم های علی اکبر برای پسران در استان نام گذاری شدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه 70 درصد اسم های دختران مذهبی و 30 در صد آن اسم های ایرانی نامگذاری شده است، خاطر نشان کرد: سایت سازمان ثبت احوال امکان ارائه خدمات را برای انتخاب نام و مشاوره افراد رادارا است.

وی در پایان با بیان اینکه آموزش وپرورش و رسانه ها در فرهنگ سازی نام مناسب بسیار تاثیرگذار هستند، افزود: مسئولین باید تمام تلاش خود را در راستای نهادینه کردن نام مناسب در جامعه انجام دهند.
در پایان این نشست تخصصی هم اندیشی مهندسی نام در استان زنجان توسط فرزند حضرت آیت اله حاج سید عزالدین حسینی زنجان،آیت اله حاج سید محمد حسینی با حضور مسئولین استان از سند هویتی حضرت آیت الله حاج سید عزالدین حسینی زنجان رو نمایی شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر