کد خبر: 374 A

استاندار زنجان خبرداد:

استاندار زنجان با اشاره به صدور و تامین میوه حجاج ایرانی از استان زنجان گفت: مقرر شده است در مرحله اول 3 هزار تن سیب از استان زنجان به عربستان صادر شود.

زنجان ـ ایلنا:‌ استاندار زنجان با اشاره به صدور و تامین میوه حجاج ایرانی از استان زنجان گفت: مقرر شده است در مرحله اول 3 هزار تن سیب از استان زنجان به عربستان صادر شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان صبح امروز در جلسه ستاد توسعه صادرات استان زنجان با انتقاد از اینکه 40 درصد از برنامه زمان بندی مورد نظر تا هدف گذاری صادارات یک میلیارد دلاری عقب هستیم، گفت: متاسفانه تحریم و تهدیدهای دشمنان نیز بر این عقب افتادگی بی تاثیر نیست.

مقام عالی استان زنجان بر استفاده از ظرفیت های داخل استان برای جبران این عقب ماندگی تاکید کرد و گفت: تشکیل جلسات کارشناسی و ارائه راهکار می تواند زمینه ساز جبران این تاخیر باشد.

استاندار زنجان به ظرفیت موجود در بحث کشاورزی استان اشاره کرد و ادامه داد: کارشناسان می توانند با ارائه چند طرح سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با حمایت و تسهیلات ویژه در راستای توسعه صادارت استان و رسیدن به هدف گذاری سال برای صادارات یک میلیارد دلاری اقدام کنند.

رئوفی نژاد از صادارت میوه حجاج ایرانی به عربستان خبر داد و گفت: مقرر شده است در مرحله اول 3 هزار تن سیب از استان زنجان صادر شود که همین امر صادارت بخش کشاورزی استان را 10 میلیون دلار افزایش می دهد.

وی با اشاره به اینکه تمام سازوکارها برای صادرات میوه به عربستان مهیاست، گفت: می توان از ظرفیت های موجود در این کشور نیز برای افزایش صادارات استفاده کرد.

استاندار زنجان در ادامه به اقتصاد مقاومتی و تاکیدات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی ایجاد توان رقابتی در بازارهای روز دنیاست.

رئوفی نژاد با تاکید بر کاهش وابستگی به صادرات تک محصولی در کشور اضافه کرد: افزایش حجم و کیفیت محصولات صادارتی و پیشگیری از خام خوری و خام فروشی از عوامل اصلی ارتقاء توان رقابتی در بازار است.

این مقام مسئول در پایان به مشکل خاک معدن انگوران استان زنجان اشاره کرد وافزود: 82 واحد در کشور از این معدن خاک برداری می کند و معدن تنها 30 درصد از نیاز آن ها را تامین می کند که باید نسبت به حل مسائل و مشکلات این معدن در اسرع وقت اقدام مطلوب انجام گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر