کد خبر: 392 A

همزمان با هفته دولت در زنجان؛

زنجان ـ ایلنا: مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: همزمان با هفته دولت از 93 پروژه گازرسانی در استان زنجان بهره برداری می شود.

زنجان ـ ایلنا: مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: همزمان با هفته دولت از 93 پروژه گازرسانی در استان زنجان بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، سعید عسگریان مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از بهره برداری 93 پروژه گازرسانی در هفته دولت در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 28 پروژه گازرسانی به روستاها، 31 پروژه صنعتی و مجتمع های مسکونی، یک پروژه نیرگاه، 2 پروژه مسکن مهر و 31 پروژه کلنگ زنی خواهد بود.

وی اعتبار اختصاص یافته به این پروژه ها را 209 میلیارد و 840 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در بحث گازرسانی به روستاهای فاقد انشعابات گازی 73 میلیون و 945 میلیون ریال، پروژه های صنعتی 8 میلیون ریال، مسکن مهر 206 میلیون ریال و کلنگ زنی پروژه های روستایی و شهری 75 میلیارد و 55 میلیون ریال اختصاص یافته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قبل از دولت نهم و دهم تنها 19 روستا در استان زنجان از نعمت گاز برخوردار بودند، ادامه داد: این رقم با 75 درصد رشد در دولت دهم به 178 روستا ارتقاء پیدا کرده است.

وی تعداد خانوارهای بهره مند از نعمت گاز قبل از دولت نهم را 5 هزار و 439 خانوار اعلام کرد و یادآور شد: این رقم در سال جاری به 32 هزار و600 خانوار ارتقاء یافته است.

عسگریان با اشاره به اینکه از 11 شهرک صنعتی استان زنجان به 10 شهرک گازرسانی شده است، اذعان کرد: عملیات خط انتقال گاز گرماب به زرین رود با 40 کیلومتر خط گاز طبیعی و برآورد هزینه 100 میلیارد ریال و 61 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

این مقام مسئول در ادامه به مصرف خانگی گاز طبیعی در استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته 644 میلیون متر مکعب مصرف گاز خانگی با 55 درصد کل مصرف گاز در استان به ثبت رسیده است.
وی به مصرف گاز بخش تجاری استان اشاره کرد و با اعلام اینکه این سهم در سال گذشته 211 میلیون متر مکعب بود، اظهار داشت: این میزان 17 درصد از سهم گار طبیعی استان را به خود اختصاص داده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان سهم گاز بخش صنعتی استان را نیز در سال گذشته 359 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: صرفه جویی در این بخش کاملا محسوس است.

عسگریان کل مصرف گاز استان زنجان در سال گذشته را یک میلیارد و 214 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: تعداد صنایع عمده بهره مند از گاز 626 مورد است.

وی در ادامه به پروژه های مهر ماندگار در بخش گاز اشاره کرد و گفت: در استان زنجان گازرسانی به 20 روستا و 2 شهر تا پایان سال مالی 91 به عنوان پروژه های مهر ماندگار به ثبت رسیده است که هزینه برآورد آن 79 میلیارد و 780 میلیون ریال می باشد.

این مقام مسئول به طرح همیار گاز اشاره کرد و گفت: به منظور آموزش شهروندان جهت استفاده از وسایل گازسوز و آشنایی با موارد ایمنی استفاده از این نعمت طبیعی دوره های آموزشی ویژه 62 هزار نفر از سال 88 تا سال 90 در استان اجرا شد.

عسگریان از آموزش 26 هزار و 520 دانش آموزان از طریق همیاران گاز خبر داد و گفت: 390 نسخه آموزشی نیز برای مقابله با بلایای گازگرفتگی در مساجد و مدارس استان توزیع شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر