کد خبر: 393 A

سرپرست هیئت بدمینتون استان زنجان:

سرپرست هیئت بدمینتون زنجان با اشاره به بزرگترین و آخرین مسابقات این هیئت در سال 88گفت: در حال حاضر برای تربیت ورزشکار بدمینتون بستر خوبی در زنجان وجود دارد.

زنجان ـ ایلنا: سرپرست هیئت بدمینتون زنجان با اشاره به بزرگترین وآخرین مسابقات این هیئت در سال 88گفت: در حال حاضر برای تربیت ورزشکار بدمینتون بستر خوبی در زنجان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مرتضی ولی دروی سرپرست هیئت بدمینتون زنجان، در نشست خبری با خبرنگاران گفت:در سال 88بزرگترین مسابقات بزرگسالان را در زنجان داشتیم و در حال حاضر نیز با بستر سازی انجام شده زنجان شاهد برگزاری بزرگترین مسابقات بدمینتون خواهد بود.

قهرمان اسبق تیم ملی بدمیتون ومدرس آسیا با اشاره به موفقیت ورزشکاران المپیک 2012 افزود: بدمینتون زنجان باید از جایگاه قبلی خود نیز بالاتر برود و داری جایگاه بهتر و بیشتر باشد.

ولی دروی در ادامه با اشاره به اینکه هیئت بدمینتون زنجان با خرد جمعی به پیش می رود افزود: همه پرسنل ودست اندرکاران این ورزش در این امر سهیم هستند.

این مقام مسئول در آکادمی هیئت بدمینتون زنجان با اشاره به سند چشم انداز 8ساله در این ورزش با برنامه محوری افزود:‌ در طول 5ماه سرپرستی بدمینتون زنجان تامین اعتبارات و نیروی انسانی عمده ترین مشکل هیئت بدمینتون زنجان بوده است.

سرپرست بدمینتون زنجان در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه استان زنجان در این ورزش از گذشته تا به حال دارای پتانسیلهای قابل قبول بوده است، خاطر نشان کرد: با تکمیل سالن هیئت بانوان بدمینتون در محل آکادمی بدمینتون زنجان شاهد حل مشکلات ورزش بدمینتون بانوان در زنجان هستیم.

ولی دروی اعمال سلیقه در این هیئت را مضر برشمرد وگفت: ما در حال حاضر با فدراسیون بدمینتون کار می کنیم.

وی همچنین با اشاره به انتخابات مجمع تا یک ماه آینده در هیئت بدمینتون افزود: امیدواریم در انتخابات مجمع شاهد یک رقابت سالم باشیم.

ولی دروی در زمینه استعداد یابی از آقایان وبانوان ورزش بدمینتون زنجان برای ورود به ورزش بدمینتون را مطلوب ارزیابی کرد وگفت: در حال حاضر 135 نفر در سه کلاس 40نفری از آقایان و سه تیم 40 نفره درحال فعالیت در این ورزش هستند.

سرپرست هیئت بدمینتون زنجان در زمینه استعدادیابی وپراکندگی این ورزش افزود:در شهرهای مختلف زنجان این ورزشکاران با تجهیزات وبسترسازی درحال فعالیت بسیار مطلوب هستند.

وی با بیان اینکه زنجان داری اسطوره ها در ورزش بدمینتون است اظهارداشت:ما باید در این مجموعه بیشتر تلاش کنیم وبا اجرای برنامه های ویژه در صدد تربیت نیروهای جوان ورزش بدمینتون وباز آموزی مربیان برتر ومطرح کشور و زنجان باشیم.

ولی دروی در زمینه تامین نیازهای مالی فعلی این هیئت گفت: قردار با نهاد ها وارگانهای دولتی وخصوصی برای ثبت نام برای این ورزش نیازهای مالی را در حد مطلوب برطرف کرده است.

وی با اشاره به وجود سه سالن تخصصی در شهر زنجان برای این ورزش با سابقه درخشان در زنجان افزود: ثبت نام از دانش آموزان از کلاس دوم ابتدایی با استعداد یابی امکان پذیر است.

مربی تیم ملی بدمینتون ایران در ادامه گفت:زنجان با توجه به توانمندیهای فدراسیون بدمینتون شرایط جوی نامساعد امکان اجازه تمرین در فضاهای باز و پارکها را ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه مسابقات بزرگسالان کشوری در زنجان از 20-15مهر با حضور 30استان انجام خواهد گرفت تصریح کرد:ما باید با نیاز سنجی وابزاردر ورزش بدمینتون زنجان استفاده کنیم وپیش بینی مطلوب از آینده ورزش بدمینتون همانند گذشته را در زنجان داریم.

در ادامه این جلسه فریده عینی رئیس هیئت بدمینتون بانوان زنجان با اشاره به استعداد یابی بالغ بر 60 نفر از دانش آموزان مدارس زنجان گفت:درمرحله سوم استعدادیابی با حضور ناظر فدراسیون همزمان با مسابقات نوجوانان از بین 10نفز از این دانش آموزان تست گرفته وبه اردوهای متمرکز کشوری اعزام خواهندشد.

عینی با بیان اینکه در حال حاضر 22نفر مربی بدمینتون با 23کلاس به آموزش بانوان می پردازند خاطر نشان کرد: آینده مطلوبی در پیش روی ورزش بدمینتون زنجان وجود دارد.

رئیس هیئت بدمینتون بانوان زنجان با اشاره به پایین نبودن از مقام سومی بانوان ورزش بدمینتون زنجان در بخش ملی تصریح کرد: اعمال سلیقه وعدم استفاده از افراد کاربلد وفنی در جایگاههای مخصوص این افراد باعث شده که این ورزش در زنجان در سالهای اخیر حرفی برای گفتن نداشته باشد.

عینی در پایان با بیان اینکه افراد واقعی دوستدار ورزش در این عرصه باقی می مانند گفت:با برنامه ریزی مطلوب برای بانوان در سطح ملی در 2-1سال آینده ما به امید خدا به آن خواسته اصلی خواهیم رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر