کد خبر: 39892 A

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان زنجان تاکید کرد؛

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان با اشاره به رویکرد ستاد عالی مساجد به کانون های روستایی گفت: در استان زنجان نیز توجه به این کانون ها در اولویت کاری دبیرخانه مساجد استان قرار گرفته است.

زنجان ـ ایلنا: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان گفت: کلیه فعالیت های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و آموزشی و بسیاری از مسائل روز در مساجد انجام می شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مرتضی مقدمی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان صبح امروز(3 دی) در جلسه دهیاران بخش مرکزی زنجان به بیانات مقام معظم رهبری در خراسان شمالی در خصوص جدی گرفتن کارفرهنگی در مساجد اشاره کرد و گفت: کانون های فرهنگی و هنری با مساجد گره خورده است و می تواند بستر مناسبی برای تحقق منویات رهبری در این راستا باشد.

وی به کارکرد مساجد از صدر اسلام تاکنون اشاره گرد و افزود: کلیه فعالیت های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و آموزشی و بسیاری از مسائل روز در مساجد انجام می شد.

این مقام مسئول به تهاجم فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: کانون های مساجد فرصت مناسبی را ایجاد کرده است تا در آن جوانان و نوجوانان را با این خطر آشنا ساخته و آنان را در مقابل این هجمه بیمه کرد.

مقدمی در ادامه به فعالیت های دبیرخانه کانون های مساجد استان اشاره کرد و گفت: کارکردهای کانون های مساجد استان در سه بخش اوقات فراغت، کلاس های فرهنگی و آموزشی است.

وی به برپایی دوره های اندیشه های آسمانی در اوقات فراغت اعضا اشاره کرد و گفت: بر همین اساس برخی از جوانان و نوجوانان برای شرکت در طرح اندیشه های آسمانی به مشهد مقدس اعزام می شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر