کد خبر: 40417 A

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان:

خوشبختانه در راستای تحقق واقعی شعار خدمت عمومی در هلال احمر گام‌های خوبی برداشته‌شده‌است.

زنجان ـ ایلنا: امام جمعه زنجان گفت: جمعیت هلال احمر  نقش تاثیرگذاری در امدادرسانی  و كاهش آثار بلایای طبیعی و حوادث داخلی و خارجی داشته‌ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی خاتمی، با بیان اینکه فعالیت‌های خوبی در جمعیت هلال احمر در زمینه تحقق برنامه های انسان‌دوستانه صورت‌گرفته است افزود: فعالیت‌های گسترده و مفید جمعیت هلال احمر در هنگام حواث در زمینه کاهش اثرات بلایای طبیعی موثر بوده است.

وی ادامه داد: سابقه فعالیت جمعیت‌هلال احمر در سال‌های طولانی موجب شده كه هلال احمر ایران نقش تاثیرگذار در امدادرسانی در بلایا طبیعی و حوادث داخلی و خارجی داشته است.

حجت‌الاسلام خاتمی با تاکید بر لزوم به‌روز‌رسانی فعالیت‌ها و آموزش جمعیت هلال احمر گفت: باید آموزش‌های روز برای قشر نوجوان و جوان که وارد هلال احمر می شوند اجرا شود و در خصوص برخورد با جوانان در هلال احمر باید به‌روز عمل‌کرد.

معاون عمرانی استاندار زنجان از بهره‌برداری پایگاه امداد و نجات شمال‌غرب کشور در نیمه اول سال 92 در استان زنجان خبرداد.

علی اکبر کریمی، خواستار مساعدت هلال احمر کشور جهت استقرار یک فروند بالگرد امدادی در استان زنجان شد و افزود: در حال حاضر چهار دستگاه سوله در محل پایگاه امداد شمال‌غرب کشور در زنجان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه پایگاه امداد و نجات شمال‌غرب کشور در کیلومتر 20 آزادراه زنجان –تهران قرار دارد، افزود: استقرار پایگاه امداد و نجات شمال‌غرب کشور گام مهم و موثر در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان است.

کریمی با اشاره به حضور نیروهای امدادی استان زنجان در حادثه زمین‌لرزه در آذربایجان شرقی افزود: با توجه به وقوع زلزله در ساعت 17 عصر گروه‌های امدادی و اورژانس استان زنجان به عنوان اولین گروه امدادی، وارد این استان شدند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر