کد خبر: 42927 A

معاون فرهنگی اداره ارشاد استان زنجان تاکید کرد:

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در راستای فعالیت منسجم در حوزه مد و لباس ایرانی اسلامی باید بانک اطلاعات طراحان و تولیدکنندگان استان زنجان تشکیل شود.

زنجان ـ ایلنا: معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فعالیت طراحان و تولیدکنندگان لباس ایرانی اسلامی در قالب موسسه فرهنگی مجوز اعطا می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد ذوالقدر، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در جلسه کارگروه مد و لباس ایرانی اسلامی اظهار داشت: عدم شناخت مخاطب یکی از مشکلات اصلی در حوزه مد و لباس است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی مد و لباس به قدری اهمیت دارد که قانونی تحت این عنوان مورد تصویب نمایندگان قرار گرفته است، افزود: اجرای این قانون رقابت سالم بین تولید و عرضه کنندگان، راهکارهای تجاری سازی و بستر این امر را فراهم می کند.

این مقام مسئول به اهداف تشکیل کارگروه مد و لباس ایرانی اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: صدور مالکیت معنوی برای طراحان و تولیدکنندگان، طراحی لوگویی با عنوان بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی، راه اندازی خانه طراحان و فعالیت آنها در قالب نمایشگاه و فروشگاه از مهم ترین اهداف تشکیل این کارگروه است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی به همت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از (10 تا 20 اسفند) سال جاری ابراز داشت: امیدواریم طراحان و تولید کنندگان استان زنجان نیز در این نمایشگاه حضور فعال داشته باشند.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تشکیل اتاق فکر با حضور دستگاه های فرهنگی و اجرایی مرتبط را یکی از موارد ضروری در خصوص فعالیت در حوزه مد و لباس عنوان کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فعالیت طراحان و تولیدکنندگان لباس ایرانی اسلامی در قالب موسسه فرهنگی مجوز اعطا می کند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه مشکلات فرهنگی استان در حال حاضر بیشتر از سایر زمینه هاست و این امر هم به دلیل گستردگی این حوزه بوده و نیاز به صرف هزینه و حوصله زیادی دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر