کد خبر: 42930 A

مدیر کل ارشاد استان زنجان اعلام کرد:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به وضعیت استان و کشور در زمینه پوشش و لباس، گفت: تشکیل و فعالیت کارگروه مد و لباس اسلامی ایرانی در زنجان گامی در جهت ارتقاء فرهنگ استان است.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: بحث فرهنگسازی در زمینه ترویج مد و لباس ایرانی اسلامی یکی از مهم ترین دغدغه های آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی سهندی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در جلسه کارگروه مد و لباس اسلامی ایرانی اظهار داشت: با توجه به وضعیتی که در حال در کشور حاکم است به لحاظ نوع پوشش و لباس، تشکیل و فعالیت این کارگروه بسیار ضروری است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل این کارگروه در استان زنجان کمی دیرتر از سایر استان ها صورت گرفته است، افزود: یکی از دلایلی که کارگروه مد و لباس در استان دیرتر تشکیل شده است عدم وجود طراح و تولید کننده بومی و صنعتی در سطح ملی است.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: با تشکیل کارگروه مد و لباس ایرانی اسلامی در استان اولین گام برای برپایی نمایشگاه ها و معرفی تولیدات داخلی و استانی برداشته شده و امیدواریم در این زمینه از تمامی استعدادها و ظرفیت های استان استفاده شود.

در ادامه این جلسه مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بحث فرهنگسازی در زمینه ترویج مد و لباس ایرانی اسلامی یکی از مهم ترین دغدغه های آموزش و پرورش است.

ابوبصیر با اشاره به طرح متحدالشکل کردن لباس دانش آموزان پسر مدارس استان زنجان افزود: این طرح یکی از مواردی بود که با رضایت اولیاء دانش آموزان مواجه شد و از سال آینده در سطح کشور اجرا می شود.

وی با بیان اینکه کمیته حجاب و عفاف آموزش و پرورش استان زنجان رتبه برتر را در سطح کشور کسب کرده است، ابراز کرد: نقش آموزش و پرورش در ترویج استفاده از لباس های تولید داخل و متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی بسیار مهم و اساسی است.

همچنین در ادامه این جلسه شاور امور بانوان صدا و سیمای مرکز زنجان نیز با اشاره به اینکه رسانه های بیگانه اصلی ترین رقبای فرهنگ اسلامی هستند، گفت: در راستای ترویج مد و لباس ایرانی و اسلامی در بین جوانان و نوجوانان باید به قدری محکم عمل کنیم که دیگر رسانه های بیگانه نتوانند در این عرصه خود نمایی کنند.

امیرخانی فروشندگان را اصلی ترین دروازه مد و لباس عنوان کرد و افزود: اگر می خواهیم مد و لباس ایرانی اسلامی در جامعه ترویج شود نباید هر نوع لباسی را برای فروش عرضه شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر