کد خبر: 45952 A

استاندار زنجان تاکید کرد:

استاندار زنجان با انتقاد از عملکرد برخی مدیران مبنی بر عدم نظارت جدی بر بازار در آستانه عید نوروز گفت: طرح نظارت ویژه نوروز 92 در استان زنجان اجرایی می شود.

زنجان ـ ایلنا: استاندار زنجان گفت: صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در خصوص کالاهایی که بدون نظارت و هماهنگی کارشناسی افزایش یابد، پاسخگوست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان امروزظهر (23 بهمن) در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به به سوء استفاده برخی از اصناف به جهت نزدیکی عید نوروز و افزایش بی رویه قیمت کالاها گفت: مدیران باید نظارت بیشتری بر روند بازار داشته باشند.

مقام عالی استان با اشاره به اینکه هرگونه کم کاری از سوی مدیران غیرقابل توجیه است، ادامه داد: تا زمانی که خود مدیران وارد عرصه نشوند و این افزایش بی رویه قیمت را کنترل نکنند، شاهد افزایش قیمت ها در استان خواهیم بود.

وی خواستار تشدید نظارت و برخورد بر روند عرضه کالاها به مردم شد و افزود: این برخورد ها باید بازخورد داشته باشند و نتایج آن به اطلاع عموم برسد.

استاندار زنجان به اجرای طرح نظارت ویژه نوروز 92 نیز اشاره کرد و گفت: بحث بازار از موضوعات مهم و اولویت دار در کشور است به شکلی که می تواند بقیه مباحث کشور را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

رئوفی نژاد با بیان اینکه مقوله عرضه و تقاضا و افزایش قیمت بر مبنای تقاضای بیشتر در بازارهای پر تلاطم معنایی ندارد، خاطرنشان ساخت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در خصوص کالاهایی که بدون نظارت و هماهنگی کارشناسی افزایش یابد، پاسخگوست.

به گفته استاندار زنجان قیمت کالاهایی همچون گوشت قرمز و سفید، ماهی، آجیل، شیرینی و سبزیجات باید در آستانه عید نورز به شدت تحت کنترل باشد.

وی هنچمنین به مصوبه امروز ستاد اشاره کرد و یادآور شد: بر همین اساس همه سردخانه های در محدوده استان که دارای ظرفیت خالی هستند برای ذخیزه سازی کالاهای اساسی استان باید در اختیاز صنعت و معدن استان قرار گیرند در غیراینصورت با این موارد برخورد می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر