کد خبر: 4831 A

نماینده ولی فقیه وامام جمعه زنجان تاکید کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: تعلیم مفاهیم دینی و معرفتی به دانش آموزان باید بیش از پیش مود توجه متولیان امر قرار گیرد.

زنجان ـ ایلنا: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: تعلیم مفاهیم دینی و معرفتی به دانش آموزان باید بیش از پیش مود توجه متولیان امر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، آیت الله شیخ علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان صبح امروز در مراسم زنگ شکوفه ها در مدرسه احرار زنجان گفت: معلمان مسئولیت سنگینی در بحث تعلیم و تربیت دانش آموزان دارند.

وی با اشاره به اینکه دانش‌ آموزان به عنوان امانتی در دست معلمان هستند،  افزود: معلمان و مربیان باید دانش‌آموزان را همچون فرزندان خود بدانند و در صورتی که دانش‌ آموز مشکلی داشت، آن مشکل را همچون مشکل فرزند خود حل کنند.

امام جمعه زنجان دانش ‌آموزان را امانت‌ های خانواده ‌ها در دست مربیان دانست و ادامه داد: مربیان و معلمان باید دانش‌آموزان را همچون کودکان خود بدانند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با تاکید بر تعلیم مفاهیم دینی و معرفتی برای دانش‌آموزان افزود: این امر باید بیش از پیش مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

وی با اشاره به مسئولیت سنگین معلمان و فرهنگیان در بحث تعلیم و تربیت دانش‌آموزان افزود: کوتاهی در تربیت دانش‌آموزان عواقب سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

آیت ‌الله خاتمی در ادامه با تاکید بر داشتن رابطه تنگاتنگ بین اولیای دانش‌آموز و مربیان مدارس افزود: این امر نیز موجب تربیت بهتر دانش ‌آموز می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر عدم تنبیه کودکان از سوی والدین ابراز کرد: تربیت کودک با تنبیه و اعمال خشونت درست نمی‌ شود، بلکه موضوع مهم داشتن رابطه صمیمانه با کودک است که موجب تربیت بهتر فرزندان و همچنین ساختن آینده‌ ای بهتر برای کودکان می‌ شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر