کد خبر: 48991 A

مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اجرای پروژه‌های جهاد کشاورزی در استان زنجان گفت: در اجرای طرح توسعه دامداریهای کوچک روستایی شاهد رشد۲ برابر ی تحقق هدف بودیم.

زنجان ـ ایلنا: مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: استان زنجان در اجرای برخی پروژه‌های طرح توسعه کشاورزی شاهد اقدامات مطلوب ودر برخی از آن‌ها بنا به دلایلی نیازمند تلاش بیشتر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علیرضا نهاوندی‌پور، مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان شامگاه دیروز در جلسه ستاد عمران روستایی ومهاجرت معکوس استان زنجان گفت: در اجرای طرح اشتغال خانگی در بخش کشاورزی ۲۴۱مورد پروژه در این زمینه عملیاتی شده است وشاهد اجرای مابقی طرح‌ها در این راستا هستیم و ۱۵۰۰پروژه نیز عقد قرار داد شده است.

مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح آبیاری تحت فشار در زنجان افزود: پیش بینی اجرای این طرح در سالجاری ۱۰هزار هکتار بوده است که این هدف به دلیل عدم ابلاغ اعتبارات وعدم تخصیص اعتبارات در این بخش با رقم ۱۱درصدی محقق شده است.

نهاوندی‌پور دیگر طرح اجرایی بخش کشاورزی را تامین و انتقال آب به اراضی شیب دار برشمرد وگفت: این طرح نیز بدلیل عدم تخصیص اعتبار در این بخش شاهد عملکرد مطلوب نبوده است که در صورت تامین اعتبار با تلاش بیشتر در این راستا شاهد اجرای بهتر خواهد بود.

وی اجرای طرح زنبور داری را نیز در ادامه اجرای این طرح‌ها در استان مطلوب اعلام کرد وافزود: در این راستا ۱۰۰نفر تسهیلات زنبورداری اخذ کردند و۱۵۰مورد نیز تسهیلات پرداخت شده بود.

این مقام مسئول در زنجان با بیان اینکه در زمینه توسعه دامداریهای کوچک روستایی در استان ۶۴۲مورد تا به امروز عملیاتی شده است تصریح کرد: در این زمینه نزدیک به برابر تحقق هدف داشتیم.

وی در زمینه توسعه آبزی پروری در استان زنجان گفت: در این زمینه شاهد رشد مطلوب در منطقه شهرستان طارم بودیم که استان زنجان موفق به کسب مقام اولی در سطح کشور شده است.

مدیر سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در بخشی از سخنان خود با اشاره به افزایش انواع تجهیزات وماشین آلات کشاورزی با پیش بینی افزایش ۴۰۰ماشین آلات در استان گفت: در این زمینه نیز دارایی رشد ۲برابری با عنوان مقام دومی در سطح کشور در راستای تجهیز وتوسعه مکانیزاسیون در سالجاری را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در سالجاری بالغ بر هزار تن تولید محصولات کشاورزی در استان زنجان رقم خورده است افزود: با اجرای طرح توسعه کشاورزی بوسیله آبیاری تحت فشار ۴۵۰۰تن گوشت قرمز، ۳۸۵۰تن گوشت سفید را داشتیم.

وی در پایان پیش بینی تولید شیر به میزان ۵۶۰۰تن در سالجاری، ۲هزار تن ماهیان گرمابی وسردابی را در این زمینه بسیار مهم ارزیابی کرد وگفت: افزایش تولید انواع محصولات گلخانه‌ای به میزان ۶۰۰۰تن را در استان شاهد بودیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر