کد خبر: 48993 A

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان:

امسال جشن نیکوکاری با محوریت مساجد در قالب طرح جامع مسجد محوری برگزار می‌شود.

زنجان ـ ایلنا: معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: کمک های جمع‌آوری شده در مدارس پس از واریز به حساب امداد در اختیار آموزش و پرورش قرار داده می‌شود تا در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، رضا حسنلو امروز چهارشنبه با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امسال نیز همچون سنوات گذشته همزمان با فرارسیدن سال نو جشن نیکوکاری در استان زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری سال جاری روز‌شانزدهم اسفند در مدارس و هفده اسفند با برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در میادین و معابر استان برگزار می‌شود، اضافه کرد: امسال بیست و سومین سال برگزاری این جشن است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه امسال مساجد در محوریت برگزاری جشن نیکوکاری قرار دارند، افزود: بر اساس تفاهم‌نامه منعقده بین کمیته امداد و هیئت‌امنای مساجد فعال استان، امسال مساجد منتخب استان در شهرستان‌ها به عنوان پایگاه جشن نیکوکاری هستند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این جشن با همکاری هیئت امنای مساجد و در نهایت توزیع هدایای مردمی در بین اقشار نیازمند صورت می گیرد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان در ادامه به توزیع پاکت جشن نیکوکاری در قالب اطلاع رسانی هزینه‌کرد مبالغ جمع‌آوری شده در قالب جشن نیکوکاری خبر داد و گفت: این پاکت‌ها در بین دانش آموزان مقطع دبیرستان و حامیان همکار با کمیته امداد استان توزیع می‌شود تا آنها علاوه بر کسب آگاهی از هزینه‌کرد کمک‌های مردمی به خانواده‌های نیازمند کمک کنند.

حسنلو در بخش دیگری از سخنان خود به اختصاص تعدادی از صندوق‌های صدقه موجود در سطح استان به عنوان محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب جشن نیکوکاری نیز اشاره کرد و گفت: به منظور سهولت دسترسی مردم به این صندوق‌ها، پوستر ویژه جشن عاطفه‌ها بر روی آنها نصب می‌شود.

وی همچنین از برگزاری جشن گلریزان در هفته احسان و نیکوکاری خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال جشن گلریزان جهت کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد برگزار می شود، تا زمینه آزادسازی آنها فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه توزیع کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده پرداخت و تصریح کرد: کمک های جمع‌آوری شده در مدارس پس از واریز به حساب امداد در اختیار آموزش و پرورش قرار داده می‌شود تا در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان با بیان اینکه کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده از محل پایگاه‌های برپا شده توسط بسیج و کمیته امداد نیز 48 ساعت پس از زمان برگزاری جشن در بین خانواده‌های نیازمند توزیع می شود اظهار داشت: توزیع کمک های مردمی بر اساس شناسایی صورت گرفته توسط امدادگران، اولولیت‌بندی و ضرورت نیازها صورت می گیرد.

حسنلو با اشاره به همکاری صدا و سیما، اداره کل آموزش و پرورش، بسیج مستضعفین، مساجد و اصناف در برگزاری جشن نیکوکاری ابراز امیدواری کرد: امسال نیز با همکاری مردم استان زنجان شاهد افزایش کمک‌های جشن نیکوکاری بوده و شادی‌هایمان را در سال نو تقسیم کنیم.

لازم به ذکر است، به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان سال گذشته 9 میلیارد و 233 میلیون ریال کمک مردمی در قالب جشن نیکوکاری جمع‌آوری شد که این رقم در مقایسه با سال 89، که بیش از 3.5 میلیارد ریال کمک جمع‌آوری شده بود، 150 درصد افزایش داشت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر