کد خبر: 49210 A

مدیر كل راه و شهرسازی استان زنجان خبرداد:

دهمین جلسه كمیته ایمنی، حمل و نقل و سوانح رانندگی با حضور معاون استاندار و اعضای شورای حمل ونقل و نمایندگان برخی دستگاه‌های اجرایی ذیربط تشكیل شد.

زنجان ـ ایلنا: قائم مقام وزیر و مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان گفت: استان زنجان همواره در تحقق اهداف موفق عمل کرده است.

به گزارش ایلنا از زنجان دردهمین جلسه کمیته ایمنی حمل ونقل وسوانح رانندگی، مهندس باباپور تلفات ناشی از تصادفات وسوانح رانندگی دراستان زنجان، طی ده ماهه امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۶ درصد کاهش یافته است.

قائم مقام وزیر و مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان گفت: استان زنجان به لحاظ قرارگیری در موقعیت خاص ترانزیتی از بارترافیکی بالایی برخورداراست اما با این وجود، خوشبختانه تلفات ناشی ازسوانح وتصادفات جاده‌ای چهار سال متوالی کاهش داشته است.

وی با اشاره به هدفگذاری قانون برنامه پنجم توسعه که کاهش سالانه ۱۰ درصد تلفات جاده‌ای و به طور خاص وزارت راه و شهرسازی که کاهش ۱۵درصدی را مد نظر قرار داه است، خاطر نشان ساخت: استان زنجان همواره در تحقق این اهداف موفق عمل کرده است.

مهندس باباپور در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سال نو وآغاز سفرهای نوروزی خاطر نشان ساخت: لکه گیری موضعی در محورهای مواصلاتی مهم وپر تردد، خط کشی در محل‌های ضروری، شستشوی علائم جاده‌ای توزیع نقشه راهنمای راه‌های استان و بروشور اطلاعات راهدارخانه‌ها که در مواقع ضرورت پذیرای مسافران جاده‌ای خواهند بود از جمله فعالیت‌هایی است که حوزه راهداری این اداره کل جهت تسهیل سفرهای نوروزی انجام خواهد داد.

قائم مقام وزیر در استان همچنین از آمادگی ۴۵۰ نفر از پرسنل به همراه ۲۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک وسنگین و ۲۷ راهدارخانه فعال در استان خبر داد و اظهار داشت: آشکارسازی نقاط پرحادثه جهت کاهش تصادفات و پاکسازی محل عوارضی‌های زنجان _ قزوین و زنجان _ تبریز نیز از دیگر اقدامات مهم این اداره کل می‌باشد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان درپایان با اشاره به افزایش دوربین‌های نظارتی به ۲۵ مورد در محورهای مواصلاتی استان تأکیدکرد: مرکزمدیریت راههای استان با سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۴۱۱۴۱ و تلفن گویای ۱۴۱ نیز جهت اطلاع رسانی از آخرین وضعیت راه‌های استان در خدمت هموطنان ومسافرین نوروزی خواهد بود.

گفتنی است در این جلسه هر یک از دستگاه‌های ذیربط به ارائه گزارش فعالیت‌ها در رابطه با سفر‌های نوروزی پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر