کد خبر: 50323 A

استاندار زنجان خبرداد:

استاندار زنجان با اشاره به رشد قابل توجه اعتبارات عمرانی استان زنجان نسبت به سنوات گذشته گفت: در مجموع در استان زنجان 2500 میلیارد تومان اعتبار در مباحث عمرانی استان هزینه شده است.

زنجان ـ ایلنا: استاندار زنجان گفت: پیمانکاران بومی سرمایه هر استانی محسوب می شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان شامگاه دیروز (5 اسفند) در جمع انجمن آبادگران استان زنجان اعتبار عمرانی استان در سال 87 را 80 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم اکنون به 160 میلیارد تومان رسیده است که با احتساب اعتبار حوادث 420 میلیارد تومان اعلام شد.

استاندار زنجان به 180 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به بخش مسکن و بافت فرسوده شهر نیز اشاره کرد و یادآور شد: 180 میلیارد تومان اعتبار برای سدهای استان و 90 میلیارد تومان اعتبار برای اورق مشارکت لحاظ شده است که در مجموع اعتبار عمرانی استان را 2500 میلیارد تومان رقم زده است.

استاندار زنجان در ادامه به امتیازات پیمانکاران بومی نسبت به پیمانکاران غیربومی اشاره کرد و یادآور شد: نظارت و مدیریت دقیق بر نحوه اجرای پروژه ها بسیار مهم است که پیمانکارن بومی به جهت تعصب و غیرتی که نسبت به استان خود دارند بیشتر به آن توجه می کنند.

رئوفی نژاد ادامه داد: پیمانکاران بومی سرمایه هر استانی محسوب می شوند و می توانند به جهت دقت در اجرای پروژه هایی که از سوی دستگاه ها به آن ها محول شده است خوش بدرخشند.

به گفته وی کشور در طول 8 سال خدمت دولت نهم و دهم به یک کارگاه تبدیل شده است و شاهد توسعه کل کشور در عرصه های عمرانی بودیم.

استاندار زنجان خاطرنشان ساخت: استان زنجان تنها استانی بود که بیشترین افزایش اعتبارات عمرانی را در بین 31 استان کشور کسب کرده است.

وی بر تقویت ظرفیت های پیمانکاران تاکید کرد و افزود: تلاش کنید تا رتبه شرکت های پیمانکاران را در استان ارتقاء ببخشید.

رئوفی نژاد یادآور شد: دارا بودن توان مالی بالا در شرکت ها علاوه بر امتیازهای فنی و ماشین آلات یکی از عوامل اصلی سپردن پروژه ها به پیمانکاران است.

وی به صادرات فنی و مهندسی نیز تاکید کرد و یادآور شد: پیمانکاران نباید خود را در داخل کشور محدود کنند و باید به صدور فن و توانایی خود در خارج از کشور نیز اقدام کنند.

استاندار زنجان در پایان به تشکیل تعاونی انجمن آبادگران استان نیز اشاره کرد و گفت: محوریت اختصاص پروژه ها به پیمانکاران از طریق کانال تعاونی انجام می شود چرا که بانک اطلاعاتی کاملی از پیمانکاران و شرکت ها در این تعاونی تجمیع شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر