کد خبر: 54484 A

مدیر راه و شهرسازی استان زنجان خبر داد:

مدیر راه و شهرسازی استان زنجان از شناسایی 700 هکتار بافت فرسوده در استان زنجان خبر داد و گفت: 511 هکتار از این بافت مربوط به شهرستان زنجان است.

زنجان ـ ایلنا: مدیر راه و شهرسازی استان زنجان گفت: طرح های مطالعاتی بافت فرسوده شهرستان های ابهر و خرمدره نیز به پایان رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حافظ باباپور مدیر راه و شهرسازی استان زنجان در جلسه بافت فرسوده استان زنجان گفت: 700 هکتار بافت فرسوده در استان زنجان شناسایی شده است که از این میزان 511 هکتار متعلق به شهرستان زنجان است.

وی افزود: در همین راستا 83 هکتار از بافت فرسوده در ابهر، 27 هکتار در قیدار و 71 هکتار در خرمدره شناسایی شده است.

باباپور با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی طرح های بافت فرسوده شهرستان زنجان مصوب شده است، خاطرنشان ساخت: طرح های مطالعاتی بافت فرسوده شهرستان های ابهر و خرمدره نیز به پایان رسیده است.

به گفته این مقام مسئول در 235 هکتار بافت فرسوده شهرستان زنجان اسکان غیررسمی وجود دارد.

در ادامه حبیب ملایی یگانه، شهردار زنجان نیز به تخفیف 100 درصدی صدور پروانه ساخت برای بافت های فرسوده استان اشاره کرد و گفت: براساس آخرین لایحه مطرح شده در جلسه شورای اسلامی شهر زنجان مقرر شد میزان تخفیف 50 درصدی صدور پروانه ساخت به 100 درصد ارتقاء یابد.

یگانه با اشاره به اینکه ارائه پروانه ساختمان رایگان یکی از ابزارهای تشویقی برای احیاء بافت فرسوده در سطح شهر است، ادامه داد: در زمینه صدور شناسنامه ساختمان برای محور داودقلی و دلجویی نیز توافقاتی انجام شده است.

این مقام مسئول 6 میلیارد تومان مطالبات مردم از شهرداری در زمینه تملک پلاک در محور داودقلی و دلجویی را یادآور شد و افزود: برای تملک مابقی پلاک ها در این محدوده نیازمند 2 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

شهردار زنجان در ادامه به اجرای طرح سیما و منظر محور دلجویی اشاره کرد و یادآور شد: این طرح برای بدنه سازی محور و معرفی معماری و دانش سنتی و اسلامی اجرایی می شود.

یگانه همچنین طرح سبزه میدان و اجرای تونل شهری در این محدوده را یادآور شد و افزود: اجرای تونل شهری و پارکینگ طبقاتی سبزه میدان براساس توافقات به عمل آمده با شرکت جهاد نصر از سال آینده در زنجان آغاز می شود.

به گفته شهردار زنجان 12 میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی شهرداری برای اجرایی شدن این طرح اختصاص می یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر