کد خبر: 54489 A

وزیر فرهنگ ارشاد در بازدید از جشنواره بین المللی مد و لباس فجر:

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری مطلوب دومین جشنواره بین المللی مد ولباس اسلامی ایرانی "فجر "گفت: همه باید در کار های فرهنگی کشور وارد کار شوند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: می توان از وجود بخش خصوصی در زمینه طرحها و تولیدات مد و لباس اسلامی ایرانی با دادن تسهیلات بهره مطلوب برد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد حسینی امروز در بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی مد و لباس ایرانی اسلامی "فجر" در مصلای بزرگ تهران در جمع خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه با این سطح با نگاه فرهنگی به مد ولباس اسلامی ایرانی بوده است.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به استقبال بی نظیر تولیدکنندگان وطرحان لباسهای اسلامی ایران از برگزاری و شرکت در این نمایشگاه گفت: امیدواریم در این راستا فرهنگسازی مطلوب در سطح کشور انجام گیرد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه بحث تولید پوشاک اسلامی مختص کشور ایران نیست افزود: تعداد زیادی از کشورهای اسلامی خارجی در این نمایشگاه در بخش بین الملل شرکت کردند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی کشور با اشاره به ایده وطرحهای طرحان ایرانی در زمینه مد ولباس اسلامی ایرانی تصریح کرد: شاهد اقدامات مطلوب در این زمینه هستیم.

وی بررسی مقایسه ای کار در این زمینه را مهم ارزیابی کرد وافزود: شاهد جهش و رشد قابل توجه وملموس توام با تنوع در این زمینه هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برداشتن گامهای بلند در این زمینه افزود: رسانه ها باید نقاط قوت این جشنواره را انعکاس داده تا شاهد گامها بعدی واستفاده بیشتر از ظرفیتها در این زمینه باشیم.

حسینی در زمینه حضور و شرکت مراکز آموزشی در این جشنواره بین المللی آنرا پیوند این طرحها با آموزش وعلمی کردن این ایده ها دانست وافزود: این اقدامات کار بسیار ارزنده وقابل توجه در سطح کشور خواهد بود.

وی با اشاره به حضور رسانهای تخصصی در این جشنواره تصریح کرد: رسانه ها می توانند در این زمینه داری نقش بسیار اساسی برای رشد وتعالی این هنر با شند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با بیان اینکه در این جشنواره شاهد بخش کودک ونوجوان منطبق با فرهنگ جامعه امروز ایران هستیم یاد آور شد: ایرانیان برخوردار از نوآوری وخلاقیت هستند.

وی زمینه کار در این حوزه را بسیار متنوع و گسترده دانست.

حسینی با اشاره به ورود بخش خصوص در این زمینه افزود: می توان از وجود بخش خصوصی با دادن تسهیلات بهره برد.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در پایا ن با اشاره به توجه جدی به فرهنگ وهنر تصریح کرد: همه باید در کار فرهنگی واردشوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر