کد خبر: 58578 A

مسئول کمیته آمار ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان خبرداد:

مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان با اشاره به وجود اماکن گردشگری در استان زنجان گفت: شاهد رشد 23 درصدی آمار بازیدکنندگان از اماکن گردشگری تاریخی استان زنجان، افزود: در تعطیلات نوروز امسال 6 هزار و 340 نفر از رختشویخانه و6 هزار و 950 از موزه مردان نمکی نفر بازید کرده اند.

زنجان ـ ایلنا: مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان گفت: در طول تعطیلات عید نوروز تا کنون 8 تور گردشگری از زنجان به سلطانیه اعزام شد و برای تور نهم نیز برنامه ثبت نام در دست اجرا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌غلامرضا نجفلو، مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: طبق آمار به عمل آمده از (28 اسفند) سال گذشته تا(4 فرودین) امسال 37 هزار و 383 نفر مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان زنجان ساکن شدند.

نجفلو به رشد 16 درصدی آمار اقامت مسافران نوروزی اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت یک هزار و 651 نفر در هتل ها، یک هزار و 825 نفر در مهمانپذیر ها، 510 نفر در هتل آپارتمان ها، 415 نفر در منازل استیجاری، سه هزار و 690 نفر در کمپ های موقت، هفت هزار و 932 نفر در مدارس و سایر اماکن اقامتی ادارات و 18 هزار و 300 نفر در سه هزار در چادرهای شخصی در حاشیه پارک ها اسکان یافتند.

به گفته نجفلو، امسال 187 مورد بازدید از هتل ها و مراکز اقامتی، رستوران ها و مراکز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامت موقت شامل کمپ ها، مهمانسراها و منازل استیجاری صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به رشد 23 درصدی آمار بازیدکنندگان از اماکن گردشگری تاریخی استان زنجان، افزود: در تعطیلات نوروز امسال 6 هزار و 340 نفر از رختشویخانه و6 هزار و 950 از موزه مردان نمکی نفر بازید کرده اند.

مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان افزود: در این مدت 61 بازرسی از مراکز اقامتی و هتل ها،71 بازدید نظارتی از رستوران ها و واحدهای پذیرایی بین راهی، 19 بازرسی از دفاتر گردشگری و 48 فقره بازدید از مراکز اقامت موقت صورت گرفته است.

نجفلو گفت: در این بازرسی ها یکی از رستوران های بین راهی به علت تخلفات مکرر و گرانفروشی و عدم رعایت نکات بهداشتی پلمپ شد.
مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان گفت: در طول تعطیلات عید نوروز تا کنون 8 تور گردشگری از زنجان به سلطانیه اعزام شد و برای تور نهم نیز برنامه ثبت نام در دست اجرا قرار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر