کد خبر: 58582 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبرداد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان سامانه 147 اطلاع رسانی حوادث و سوانح جمعیت هلال احمر استان زنجان مرکز پاسخگویی امدادی آماده دریافت خبر حوادث و سوانح از سوی مردم و مسافرین است.

زنجان ـ ایلنا: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خودروهای مستقر در پایگاه های امداد و نجات بین شهری در سطح استان در ایام اجرای طرح در طول 24 ساعت در محورهای مربوطه به شعاع 10 کیلومتر سه بار طی ساعات 5 تا 15 و 23 تا 16 و 7تا 24 به گشت زنی مشغول هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌علی طاهری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: برای ارائه خدمات و افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی در ایام تعطیلات نوروزی پست های امداد و نجات این جمعیت در قالب هفت پست ثابت و سه پست موقت و سه پست سیار در 6محور مواصلاتی استان زنجان مستقر هستند.

وی یادآورشد: ایجاد اطمینان خاطر و آرامش فکری برای مسافرین درطول مسیرهای مسافرتی با رؤیت نیروهای امدادی، افزایش توان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جهت ارائه مطلوبترین و سریعترین عملیات پاسخگویی به در راه ماندگان و آسیب دیدگان ناشی از تصادفات جاده ای در ایام تعطیلات نوروزی از جمله اهداف طرح امداد ونجات نوروزی می باشد.

طاهری گفت: تعداد 13 دستگاه آمبولانس باتجهیزات کامل امدادی مجهز به سیستم ارتباط رادیویی، هفت دستگاه خودرو نجات، 6 دستگاه خودرو پشتیبان کمک دار، 2 دستگاه خودرو آرگو و د2 دستگاه خودرو کمک دار پشتیبان عملیات مستقر درستاد هماهنگی و پشتیبانی عملیات امداد و نجات جاده ای در مرکز استان آماده کمک رسانی به مسافرین می باشد.

وی افزود: سامانه 147 اطلاع رسانی حوادث و سوانح جمعیت هلال احمر استان زنجان مرکز پاسخگویی امدادی آماده دریافت خبر حوادث و سوانح از سوی مردم و مسافرین می باشد.

طاهری تصریح کرد: این سامانه در سه شیفت و به صورت 24 ساعته فعالیت می کند، به 10 نفر به طور همزمان پاسخگو است و به محض دریافت خبر حوادث و سوانح از طریق تلفن نکات امدادی به افراد حادثه دیده آموزش داده می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مدت اجرای طرح امداد ونجات نوروزی را تا (14فروردین) امسال عنوان کرد و گفت: خودروهای مستقر در پایگاه های امداد و نجات بین شهری در سطح استان در ایام اجرای طرح در طول 24 ساعت در محورهای مربوطه به شعاع 10 کیلومتر سه بار طی ساعات 5 تا 15 و 23 تا 16 و 7تا 24 به گشت زنی مشغول هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر