کد خبر: 63361 A

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور در زنجان خبرداد:

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور از آغاز به کار نمایندگی این دفتر در اتاق تعاون زنجان خبر داد و گفت: 50 میلیارد تومان به این نمایندگی در استان اختصاص داده می شود.

زنجان ـ ایلنا: مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت: تجربه بسیاری از کشورهای در حال توسعه به موازات اصلاحات اقتصادی حرکت به سمت خصوصی سازی و افزایش تعاونی هاست.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، امیر میمنت آبادی مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور ظهر امروز(28 فروردین) در کارگروه اشتغال استان به تشریح برنامه های این صندوق پرداخت و گفت: عدم تخصیص بهینه و مدیریت کارآمد منابع محدود یکی از موانع اصلی توسعه پایدار اقتصادی و خودکفایی جامعه می شود.

به گفته وی، شکل گیری تشکل های اقتصادی در قالب تعاونی ها که امکان مشارکت تمامی افراد جامعه را صرف نظر از توانایی مالی آنها فراهم می کند یکی از پاسخ های مناسب به این چالش است.

این مقام مسئول ادامه داد: تجربه بسیاری از کشورهای در حال توسعه به موازات اصلاحات اقتصادی حرکت به سمت خصوصی سازی و افزایش تعاونی هاست.

میمنت آبادی به نقش تعاونی های به شکل مستقیم و غیرمستقیم بر توسعه اجتماعی و اقتصادی جوامع اشاره کرد و گفت: وجود تنوع و گوناگونی در این بخش بر پتانسل آن در کارآفرینی و درآمدزایی افزوده است.

وی به یکی از کارکردهای تعاونی در بخش مسکن مهر اشاره کرد و گفت: این صندوق در راستای صدور انواع ضمانت نامه های بانکی ایجاد شده است و خلاء موجود در این بخش با تاسیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون را برطرف ساخته است.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور از تاسیس نمایندگی این صندوق در استان زنجان خبر داد و افزود: 50 میلیارد تومان سهمیه برای استان زنجان در نظر گرفته شده است.

به گفته میمنت آبادی صندوق حداکثر 70 درصد اصل و تسهیلات اعطایی به شرکت های تعاونی را تضمین می کند.

وی سقف ضمانت نامه صندوق را 15 میلیارد ریال عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ذی نفع ضمانت نامه های اعتباری صندوق کلیه بانک ها و موسسات مایل اعتباری دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی می باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر