کد خبر: 67728 A

به ابتکار اتاق بازرگانی زنجان؛

غلامحسین جمیلی صدور بخشنامه‌ها و آئین نامه‌های مخل تولید را مهم‌ترین مشکل صادرات کشور دانست و تاکید کرد: با روان‌سازی و ثبات در قواین می‌توانیم شاهد شکوفائی اقتصادی کشور باشیم.

زنجان، ایلنا: دفتر مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جهت رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، در جلسه‌ای که به همین منظور در اتاق زنجان برپا شد رئیس اتاق زنجان با اشاره به نقش و اهمیت اتاق‌های بازرگانی در بخش صادرات گفت: علی رغم وجود تحریم‌ها از سوی کشورهای مختلف سهم استان زنجان در حوزه صادرات طی سال ۹۱ مبلغ قابل توجهی بود که این امر حاکی از توان بالای واحدهای استان در امر صادرات است.

غلامحسین جمیلی صدور بخشنامه‌ها و آئین نامه‌های مخل تولید را مهم‌ترین مشکل صادرات کشور دانست و تاکید کرد: با روان‌سازی و ثبات در قواین می‌توانیم شاهد شکوفائی اقتصادی کشور باشیم.

جمیلی سهم صادرات مواد معدنی از استان زنجان را ۶۶ درصد عنوان نمود و تصریح کرد: با توجه به سهم بالای صادرات این حوزه جا دارد مسئولین نگاه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند چرا که قطع وابستگی‌های نفتی در گرو توجه به صادرات مواد معدنی و توریسم است.

رئیس اتاق بازرگانی از نمایندگان استان در مجمع خواست با توجه به برگزاری کمیسیونهای تخصصی در اتاق از نظرات کار‌شناسی شده این کمیسیون‌ها در تدوین قوانین استفاده نمایند.

توجه به قانون بهبود فضای کسب و کار، برگزاری جلسات شورای گفتگو و برپائی نمایشگاههای بین المللی و ارائه تقویم کاری جهت حضور نمایندگان مجمع در اتاق از دیگر خواسته‌های رئیس اتاق زنجان بود.

در ادامه این نشست اعضاء هیئت نمایندگان اتاق نیز نظرات و خواسته‌های خود را مطرح نمودند، پائین بودن فرهنگ سرمایه گذاری در استان، مشکلات بانکی و عدم بهره‌مندی شهروندان استان از سرمایه‌گذاریهای صورت گرفته در زنجان از جمله گلایه هائی بود که در این نشست مطرح شد.

بالا بودن شاخص هزینه‌ها و پائین بودن شاخص رفاه در استان، وجود پول های سرگردان که متاسفانه در امر تولید دخیل نبوده و روانه بازار می‌شود، عناوین مهم‌ترین مطالبی بود که از سوی اعضاء مجمع نمایندگان مطرح شد.

در پایان این نشست مقرر شد، نشست نمایندگان مجمع با هیات نمایندگان اتاق زنجان بطور منظم در پایان هر فصل برگزار شود. جلسه آتی این نشست به مرداد ماه موکول و مصوب شد تا جلسات با دستور مشخص و با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط برپا شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر