کد خبر: 69329 A

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده خبرداد:

15 هزار اصله نهال صنوبر بین 30 باغدار و کشاورز خدابنده ای توزیع شده است.

 ایلنا: رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده گفت: در این راستا تنظیم پرونده به تعداد 32 فقره به مساحت 310 هکتار و رفع تصرف از اراضی ملی به استناد احکام قضائی 13 فقره به مساحت 36 هکتار سال قبل صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌ محسن اصغری رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده با اعلام این خبر گفت: همچنین به مناسبت هفته منابع طبیعی نهال زینتی به تعداد 2070 اصله در مدارس و سایر ادارات توزیع شده است.

وی از تبدیل دیم‌زار کم بازده در سطح 5 هکتاری خبر داد و گفت: سال 91 حفاظت و قرق در سطح 70 هکتاری شهرستان نیز اجرا شده است.

استعدادیابی اراضی ملی جهت توسعه بخش کشاورزی به مساحت 3690هکتار در سال گذشته، کاشت نزدیک به 6500 اصله نهال در حوزه آبخیز شهری و نیز ساخت 7 دستگاه آبشخور جزو برنامه های منابع طبیعی شهرستان خدابنده در سال قبل بوده است.

اصغری در پایان با بیان اینکه از تصرف اراضی ملی و خلع ید به مساحت 39 هکتار در سال قبل جلوگیری شده است، اظهار کرد: همچنین تنظیم پرونده به تعداد 32 فقره به مساحت 310 هکتار و رفع تصرف از اراضی ملی به استناد احکام قضائی 13 فقره به مساحت 36 هکتار سال قبل صورت گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر