کد خبر: 69358 A

معاون عمرانی استانداری زنجان خبرداد:

معاون عمرانی استانداری زنجان با اشاره به خسارات و بلایای طبیعی در استان گفت:‌ در سال زراعی 90-91 تنها 137 هزار هکتار از اراضی استان زنجان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی بودند.

ایلنا: معاون عمرانی استانداری زنجان گفت: به استثناء شهرستان طارم محصولات کشاورزی کلیه شهرستان‌ها دچار خسارت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی اکبر کریمی معاون عمرانی استانداری زنجان، در جلسه ستاد بحران استان زنجان به حوادث و بلایای طبیعی در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در پی کاهش شدید دما در روزهای (۵ و ۶ اردیبهشت) شاهد خسارت ۵ هزار میلیارد ریالی در محصولات کشاورزی استان شدیم.

این مقام مسئول به گستردگی خسارات وارده در استان اشاره کرد و افزود: به استثناء شهرستان طارم، محصولات کشاورزی کلیه شهرستان‌ها دچار خسارت شدند.

وی با اعلام اینکه ۹۵ درصد خسارات وارده در بخش محصولات باغی مربوط به باغ‌های گردو و انگور هستند، خاطرنشان ساخت: مجموع خسارات در ۲۶ هزار هکتار سطح باغات رخ داده است.

کریمی خسارت وارده در بخش زاعی را ۱۵ درصد عنوان کرد و افزود: سرمازدگی مشمول ۱۶۳ هزار هکتار از اراضی زراعی شده است.

معاون عمرانی استانداری زنجان ادامه داد: جلسه ستاد بحران در راستای رسیدگی و بررسی پیرامون این حادثه طبیعی و نحوه جبران خسارت وارده تشکیل شده است.

به گفته کریمی از ۱۹۰ هزار هکتار، اراضی خسارت دیده در سرمازدگی اخیر، تنها ۸۰ هزار هکتار بیمه محصولات کشاورزی بودند.

در ادامه مدیر عامل صندوق بیمه محصولات کشاوزی استان نیز تعداد شرکت‌های صندوق بیمه کشاورزی استان را پنج شرکت و ۱۲۰ کارگزار عنوان کرد و گفت: در سال زراعی ۹۰-۹۱ تنها ۱۳۷ هزار هکتار از اراضی استان زنجان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی بودند.

حیدری به کاهش سطح بیمه محصولات کشاورزی در سال جاری اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: تاکنون ۱۱ هزار و ۲۸۱ نفر تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر