کد خبر: 75621 A

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان تاکید کرد:

دومین جلسه هیات نمایندگان اتاق زنجان با حضور مدیران واحدهای منتخب صنعتی استان با دستور کار شورای گسترش صنایع استان در محل شرکت نخ تایر برگزار شد.

زنجان ـ ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: اتاق زنجان با رویکرد آموزشی در سال جدید در نظر دارد دوره های آموزشی مربتط با مدیران، کارشناسان و... برگزار کند.

به گزارش ایلنا از زنجان،‌ در این نشست تخصصی غلامحسین جمیلی رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان هدف از برگزاری چنین جلساتی را ارتقاء جایگاه استان در تمامی زمینه های صنعتی بازرگانی و صادراتی عنوان کرد و از مدیران واحدها خواست نقطه نظرات و ایده های خود را جهت نیل به این مقصود به اتاق ارائه نمایند.

وی اقدامات پژوهشی انجام شده در اتاق زنجان را در سال گذشته مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تلاشهای خوبی در سال گذشته در اتاق انجام شده تا علاوه بر شناسائی مشکلات موجود راهکارهای مناسب نیز جهت حل این موانع ارائه شود تا شاهد رشد و بالندگی اقتصاد کشور در آینده نزدیک باشیم.

رئیس اتاق زنجان ضمن تقدیر از فعالیتهای کمیته پیگیری مسائل و مشکلات بنگاههای اقتصادی که دبیرخانه آن در اتاق زنجان مستقر است از واحدها خواست در صورتی که با مشکلات مواجه هستند این مسائل را در این کمیته طرح تا با حضور دستگاههای اجرائی مربتط این مسائل حل و فصل شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مبحث آموزش در ارتقاء سطح دانش تجار، بازرگانان و صنعتگران اظهار داشت: اتاق زنجان با رویکرد آموزشی در سال جدید در نظر دارد دوره های آموزشی مربتط با مدیران، کارشناسان و... برگزار کند.

این مقام مسئول به تلاشهای اتاق زنجان جهت تاسیس دانشکده تجارت اشاره کرد و گفت: علی رغم تمامی پیگیریهای لازم امکان ایجاد این دانشکده محقق نگردیده اما سعی خواهیم کرد شعبه ای از دانشکده جامع علمی کاربردی را در جهت ارائه دوره های کارشناسی برای صنعتگران فراهم نمائیم.

در ادامه جمیلی به مصوبه اسفندماه هیات نمایندگان اشاره کرد و افزود: مصوبه تاسیس شرکت توسعه عمران در اسفند ماه به تصویب هیات نمایندگان اتاق رسید که این شرکت در حال حاضر مراحل ثبت خود را طی می نماید وی از حاضرین در این نشست خواست در صورت تمایل در احداث این شرکت که مورد حمایت نمایندگان مجلس و استاندار زنجان نیز واقع شده شرکت نمایند.

جمیلی در ادامه از تلاش برای ایجاد دفتر مبادلات ارزی در استان زنجان خبر داد و گفت: با همکاری اتاق زنجان و بانک صادرات امیدواریم این دفتر در آینده نزدیک راه اندازی شود.

وی توجه به صادرات را از اهم رویکردهای این اتاق دانست و تاکید نمود توجه به گسترش خدمات تجاری و بازرگانی بدلیل بروز سریع تر آثار توسعه ای و نتایج آن در قیاس با سرمایه گذاری های تولیدی از موضوعات اولویت دار در استان و اتاق محسوب می شود.

این مقام مسئول از کلیه صنعتگران خواست نقطه نظرات و انتظارات خود را درخصوص نحوه پذیرش و اعزام هیاتهای تجاری به اتاق انعکاس نماید.

در ادامه این نشست هر یک از حاضرین ضمن معرفی واحد تولیدی خود به ارائه دیدگاههای خود پرداختند.

در پایان این جلسه حاضرین ضمن تقدیر از ابتکار اتاق زنجان در برگزاری این جلسه از مجتمع نخ تایر بازدید و با تولیدات این شرکت از نزدیک آشنا شدند، دستیابی به خودکفائی در زمینه تولید نخ پلی استرو خود کفائی در تولید نخ نایلون 6 صنعتی از تکنولوژی هائی بود که کارشناسان این شرکت موفق به نیل به این مقصود و خودکفائی کشور در تولید آن شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر