کد خبر: 75631 A

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان خبرداد:

طرح آب رسانی به شهرستانهای ابهر و خرمدره به عنوان تنها طرح ماندگار بخش آب و فاضلاب استان زنجان است که برای ادامه روند پیشرفت طرح نیازمند اعتبار فوری بیش از 18 میلیارد تومان است.

زنجان ـ ایلنا: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: برای ادامه طرح آبفای استان نیازمند اعتبار بیش از 35 میلیارد تومانی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌ مسلم پورنصرت مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اعلام این خبر گفت: این طرح برای تامین آب شرب در این دو شهرستان استان برای جمعیت 250 هزار نفری و به میزان 12 میلیون مترمکعب در سال به مرحله اجرا درآمد.

وی با اعلام اینکه زمان شروع اجرای این طرح سال 88 بود، افزود: این طرح با برنامه ریزی صورت گرفته امسال به اتمام رسید.

به گفته این مقام مسئول، تصفیه خانه این طرح 400 لیتر در ثانیه، 5 مخزن به ظرفیت کل 23 هزار مترمکعب و خطوط انتقال اصلی آن 26 کیلومتر بوده است.

پورنصرت با اعلام اینکه ساخت خطوط جمع آوری و انتقال این طرح 32 کیلومتر بوده، ابراز کرد: اعتبار کل این طرح 454 میلیارد ریال بوده که از این میزان 100 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون این طرح پیشرفت فیزیکی 35 درصد را دارد، اظهار کرد: برای ادامه طرح آبفای استان نیازمند اعتبار بیش از 35 میلیارد تومانی است.

پورنصرت ادامه داد: برای اجرای این طرح 16 قرارداد پیمانکاری، خدماتی، خرید لوله، اتصالات و شیرآلات منعقد شده که در این رابطه اجرای 17 کیلومتر از خطوط انتقال اصلی،تملک اراضی تصفیه خانه به مساحت 5/8 هکتار و خطوط مسیر انتقال به طول 13 کیلومتر و عرض 10 متر با اعتبار یک میلیارد تومان انجام شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت آبفای استان خرید لوله، شیرآلات و اتصالات چدن داکتیل خط اصلی خط اصلی 20 کیلومتر به قطرهای 500 تا 600 و 700 با اعتبار 6 میلیارد تومان و نیز شروع عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه آب شرب اجرا شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر