کد خبر: 78144 A

معاون برنامه ریزی استانداری زنجان خبرداد:

معاون برنامه ریزی استانداری زنجان با اشاره به پتانسیل های بخش کشاورزی استان زنجان گفت:‌ تسهیل وتسریع در پرداخت تسهیلات کشاورزی می تواند در امور کشاورزی در استان بسیار مطلوب باشد.

زنجان ـ ایلنا: معاون برنامه ریزی استانداری زنجان گفت: در استان زنجان شاهد نرخ مشارکت بانوان در بخش کشاورزی با معادل بالغ بر 19درصد ی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سعید عباسی معاون برنامه ریزی استانداری زنجان امروز در جلسه توسعه کشاورزی با اشاره به اقدامات بانکهای عامل در بخش پرداخت تسهیلاتی بانکی کشاورزی استان زنجان گفت: باید در پرداخت تسهیلات بانکی تسریع شود.

معاون برنامه ریزی استانداری زنجان با بیان اینکه استان زنجان دارای قابلیتهای بسیار بالا در بخش کشاورزی است افزود: با کار کارشناسی دقیق در خصوص مکان بابی تولیدات کشاورزی توسط بانوان استان زنجان می توان شاهد اقدامات مطلوب در این زمینه شد.

عباسی در ادامه با اشاره به نرخ مشارکت بانوان استان زنجان در حوزه کشاورزی ونقش آنها در تولید محصولات کشاورزی استان گفت:‌ در استان زنجان شاهد نرخ مشارکت بانوان در بخش کشاورزی با معادل بالغ بر 19درصدی هستیم.

وی در این زمینه با مقایسه این آمار با میانگین کشوری گفت: این میزان مشارکت در کشور 13درصداست که می توان میزان مشارکت بانوان استان زنجان را ازاین میزان نیز بالا تر برد.

معاون برنامه ریزی استانداری زنجان با اشاره به 45درصدی بانوان شاغل استان در بخش کشاورزی افزود: با ارائه راهکارها ی مناسب برای ایجاد یک محیط امن برای اشتغال بانوان در این زمینه می توان شاهد اقدامات مختص بانوان در این راستا بود.

در ادامه این جلسه آذر آوازه مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری زنجان نیز گفت: بالغ بر 40درصد محصولات کشاورزی وتولیدی دنیا توسط بانوان انجام می شود.

آوازه با بیان اینکه مادران وهمسران در این زمینه علاوه بر نقش مهم مادری و همسری در امور جامعه نیز مشارکت بالا دارند تصریح کرد: امروزه بانوان در مجموع مشارکت 50درصدی در امور جامعه برعهده دارند.

مدیر کل امور بانوان وخانواه استانداری زنجان در این زمینه با اشاره به ظرفیتها، پتانسیلها وتوانایی های بانوان در بخش تولید ات محصولات کشاورزی گفت: می توان از این ظرفیتها در استان وکشور به نحو احسن در این زمینه استفاده کرد.

وی در پایان ایجاد شهرک کشاورزی بانوان را در این راستا برنامه نو، خلاق وبعنوان الگو در سطح کشور اعلام کرد وگفت: اغلب بانوان با تجربه وبدون تحصیلات در این زمینه فعالیت دارند که می توان در این راستا از آنان در این زمینه حمایت کرد وبه اهداف بی نظیر در این زمینه رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر