کد خبر: 78197 A

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان:

به گفته امام جمعه زنجان انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است که حضور گسترده در آن وظیفه همه افراد جامعه محسوب می‌شود.

زنجان – ایلنا: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت:‌ مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات دین خود را به نظام ادا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌ حجت الاسلام علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در زنجان گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران برگزاری انتخابات بر اهمیت پایبندی به قانون تاکید فرمودند و همین امر بیانگر این است که قانون در انتخابات حرف اول را خواهد زد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان تصریح کرد: همه افراد جامعه به ویژه دست‌اندرکاران، شخصیت‌ها، احزاب، کاندیداها و طرفداران کاندیداها باید به قانون احترام بگذارند.

وی با بیان اینکه تنها قانون تعیین‌کننده انتخابات در کشور است، تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری نیز توجه به قانون در همه بخش‌های انتخابات است.

به گفته امام جمعه زنجان انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است که حضور گسترده در آن وظیفه همه افراد جامعه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای شرکت گسترده در انتخابات تصریح کرد: مردم ایران طی 34 سال گذشته همواره در انتخابات به صورت باشکوه شرکت کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: دشمن همواره با نظام اسلامی دشمنی داشته و حرکت‌های اسلامی مورد غضب دشمن قرار گرفته است.

وی به میزان رای ملت در انتخابات اشاره کرد و گفت: مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات دین خود را به نظام ادا می‌کنند.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به عنوان حماسه سیاسی و اقتصادی خاطرنشان کرد: تحقق حماسه سیاسی در انتخابات متبلور می‌شود.

به گفته امام جمعه زنجان حماسه سیاسی با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تحقق خواهد یافت.

وی در بخش پایانی از سخنان خود بر لزوم تهذیب اخلاقی و درگیر حواشی نشدن کاندیداها اشاره و با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران و فعالان بخش تولید ادامه داد: تخریب رقیب حرام است و کاندیداها باید از تخریب سایر افراد جلوگیری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر