کد خبر: 82559 A

مدیر عامل آبفای زنجان خبر داد:

مدیر عامل آبفای زنجان گفت: با توجه به اجرای طرح فاضلاب در شهر زنجان تاكنون 95 هزار نفر تحت پوشش قرارداده است.

زنجان ـ ایلنا: مدیر عامل آبفای زنجان گفت: رها سازی فاضلاب خام در طبیعت باعث آلوده كردن محیط زیست شده و تاثیری بدی در كیفت جریانات سطحی و زیر زمینی دارد و تصفیه فاضلاب، ضمن حفظ محیط زیست باعث ایجاد زمینه ای جهت بهره برداری از پساب فاضلاب در مصارف مختلف می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،‌ مسلم پور نصرت با اعلام این خبر گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان با ظرفیت 125 هزار نفر از سال 87 در حال بهره برداری می باشد.

به گفته وی، خطوط شبكه توزیع و انتقال فاضلاب شهر زنجان در ابتدای كار 460 كیلومتر پیش بینی شده بود كه اكنون با توجه به توسعه شهر باید 660 كیلومتر اجرا شود و تاكنون 275 كیلومتر اجرا شده كه بیش از از 100 میلیارد تومان هم برای اجراست.

مدیر عامل آبفای استان به حفاظت از تاسیسات فاضلاب اشاره كرد و افزود: عدم بهره برداری ناصحیح یا وصل خودسرانه انشعابات و تعریض به منهولها باعث اختلال در روند تصفیه فاضلاب و مشكلاتی برای تاسیسات خواهد داشت.

پور نصرت در ادامه خاطر نشان کرد: این شركت امسال با استفاده از روش BOT قصد شروع احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان به ظرفیت 2200 نفر را دارد كه برآورد اولیه آن 30 میلیارد ریال تومان می باشد و با همكاری بخش خصوصی انجام میپذیرد.

وی در ادامه به اجرای فاضلاب مساكن مهر اشاره كرد و گفت: ازجمله معدود استانهایی هستیم كه با بیش از 6300 انشعاب واگذار شده ارائه خدمات صورت پذیرفته است در این حوزه تاكنون حدود 13 كیلومتر شبكه فاضلاب برای مساكن مهر ایجاد شده است.

وی به ابعاد مختلف اهمیت فاضلاب شهری اشاره كرد و افزود: رها سازی فاضلاب خام در طبیعت باعث آلوده كردن محیط زیست شده و تاثیری بدی در كیفت جریانات سطحی و زیر زمینی دارد و تصفیه فاضلاب، ضمن حفظ محیط زیست باعث ایجاد زمینه ای جهت بهره برداری از پساب فاضلاب در مصارف مختلف می شود.

پور نصرت در پایان گفت: استفاده از پسابهای حاصل از تصفیه فاضلابها به علت در برداشتن برخی تركیبات تقویت كننده اكوسیستمهای آب و حاك و انواع و اقسام آلودگیهایی كه با روشهای معمولی تصفیه از بین نمیروند ازجمله تركیبات شیمیایی مختلف موجود در پسابهای صنعتی نباید مورد غفلت قرار گرفته و این امر با بی توجهی در آمیزد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر