کد خبر: 82892 A

استاندار زنجان خبرداد:

استاندار زنجان به برپایی نمایشگاه طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: یارانه ای برای این نمایشگاه تخصیص نمی یابد.

ایلنا: استاندار زنجان گفت جهت خرید گندم برای کشاورزان نیز مشوق‌هایی از جمله اعطاء کود سوخت تعلق می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان در جلسه تنظیم بازار به مشارکت گسترده مردم در پای صندوق‌های رای و خلق حماسه‌ای دوباره اشاره کرد و گفت: بازاریان و صنوف نیز در این حماسه مشارکت گسترده‌ای داشتند.

این مقام عالی استان با اشاره به راه اندازی سامانه توزیع آرد در استان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در این سامانه اطلاعات نانوایی‌ها پالایش می‌شود و به واحدهایی که پروانه کسب ندارند، آرد تعلق نمی‌گیرد.

رئوفی‌نژاد بر پلمپ واحدهای نانوایی فاقد مجوز تاکید کرد و یادآور شد: جهت خرید گندم برای کشاورزان نیز مشوق‌هایی از جمله اعطاء کود سوخت تعلق می‌گیرد.

استاندارزنجان همچنین به راه‌اندازی نمایشگاه طرح ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه یارانه‌ای برای این نمایشگاه اختصاص نیافته است.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود بر نظارت دقیق بر واحدهای قنادی تاکید کرد.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز به ارائه گزارشی از وضعیت بازار از (20 تا 26 خرداد) سال جاری پرداخت و گفت: در همین راستا نوسات قیمت چندانی در بازار مشاهده نشده است.

به گفته معصومی دربازار قیمت 38 مورد کالا بدون تغییر، 5 مورد کاهش قیمت و 2 مورد افزایش قیمت بود که در جمع تغییرات قیمت نسبت به هفته گذشته منفی 1.05 درصد گزارش شده است.

وی به افزایش قیمت برخی نهاده‌های مالی در استان اشاره کرد و گفت: از اول تا 26 خرداد 8325 مورد شکایت از بازار گزارش شده که منجر به تشکیل 211 مورد پرونده شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: از این تعداد پرونده 243 مورد تخلف به ارزش 3 میلیارد ریال تشکیل شده است.

وی مجموع موجودی انبارها را تا آخر اردیبهشت امسال 3641 تن اعلام کرد و افزود: تشدید بازرسی بر واحدهای تولیدی آرد و خبازی‌ها، نظارت بر توزیع عمده و خرده مواد غذایی بالاخص در ماه مبارک رمضان و برنامه‌ریزی و ساماندهی بازرسی واحدهای نانوایی در دستور کار این سازمان است.

این مقام مسئول به اقدامات سازمان در ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و افزود: در همین راستا 600 تن برنج، 3260 تن شکر، 132 تن نخود، 198 تن عدس در استان توزیع می شود.

به گفته معصومی نمایشگاه طرح ضیافت با 50 غرفه از (11 تا 17 تیر) در شهرستان زنجان دایر خواهد شد.

استاندار زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر