کد خبر: 83139 A

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان از ارائه آموزش‌های بازار محور به مددجویان کمیته امداد استان زنجان خبر داد.

ایلنا: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان از ارائه آموزش‌های بازار محور به مددجویان کمیته امداد استان زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان گفت:‌ این دوره‌ها در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر در قالب رشته‌هایی همچون پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، دوخت کیف چرمی و طبی، تولید کفش چرمی، پرورش ماهیان زینتی و تولید ورمی‌کمپوست در شهرستان‌های تابعه استان برگزار می‌شود.

منصور عبادی اظهار کرد: کمیته امداد استان زنجان در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی به منظور تامین اهداف توانمندسازی جامعه هدف افزایش اثربخشی آموزش‌های مهارتی، پایداری طرح‌های اشتغال و ارتقای بهره‌وری، موضوع آموزش مبتنی بر بازار محور را با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در راستای نیل به اهداف مذکور 360 نفر از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد استان زنجان با اعتبار بالغ بر 500 میلیون ریال دوره‌های آموزشی مورد نظر را فرا می‌گیرند، اضافه کرد: این دوره‌ها در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر در قالب رشته‌هایی همچون پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، دوخت کیف چرمی و طبی، تولید کفش چرمی، پرورش ماهیان زینتی و تولید ورمی‌کمپوست در شهرستان‌های تابعه استان برگزار می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: در فرآیند آموزشی مذکور که شیوه‌ای جدید و نوین است، آموزش به گونه‌ای صورت می‌گیرد که کارآموزان همزمان با آموزش و پس از آن اقدام به تولید محصولاتی در قالب کارگاه‌های متمرکز و یا غیرمتمرکز (خوشه‌ای) می‌کنند که قابلیت فروش داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: فرآیند آموزش در این مدل از ابتدای خرید مواد اولیه از بازار تا عرضه محصولات تولید شده توسط کارآموزان در بازار (از بازار تا بازار) ادامه می‌یابد.

لازم به ذکر است، سازمان فنی و حرفه‌ای استان زنجان بر اساس تفاهم نامه فی مابین، پشتیبانی كامل اجرای طرح مذكور از مرحله آموزش، تامین مواد اولیه، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان را عهده دار شده است و تمامی هزینه های مربوطه نیز از سوی كمیته امداد تامین می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر