کد خبر: 83204 A

به مناسبت هفته جوان و در دومین جشنواره استانی حضرت علی اکبر(ع)؛

همزمان با شب ولادت حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان از 21 جوان برتر زنجان در دومین جشنواره استانی حضرت علی‌اکبر (ع) در فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) استان زنجان تجلیل شد.

ایلنا: استاندار زنجان گفت: جوانان با انگیزه های انقلابی پیرو ولی فقیه هستند و در عرصه های دانشگاهی نیز شاهد درخشش جوانان هستیم.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، ایرج رحمانی مدیر ورزش و جوانان استان زنجان در این مراسم با اشاره به اینکه این جشنواره برای دومین سال در استان زنجان برگزار می‌شود، گفت: در این جشنواره از 21 جوان برتر استان در بخش‌های قرآن، رسانه، مسجد، ورزش، توانایی‌های خاص، هنرهای تجسمی و دیگر عرصه‌ها تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه استان زنجان جزء برترین‌ها در خلق حماسه سیاسی بودند، ادامه داد: شاهد حضور چشمگیر جوانان زنجانی در پای صندوق‌های رای بودیم.

مدیر ورزش و جوانان استان زنجان پیروزی تیم فوتبال کشورمان را هم تبریک گفت و خاطرنشان ساخت: این پیروزی حلاوت حماسه سیاسی را شیرین‌تر کرد.

رحمانی در ادامه به اقدامات سازمان ورزش و جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: استان زنجان جزء برترین‌ها در ساماندهی سمن‌ها و شناسایی مراکز فعال در عرصه جوانان است.

به گفته وی، جشنواره حضرت علی اکبر (ع) در راستای ایجاد زمینه برای بروز ایمان و روحیه فداکاری در نسل جوان، زمینه سازی برای بروز خلاقیت و مشارکت نسل جوان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و تقویت روحیه الگوسازی مناسب برای جوانان و شناسایی جوانان مستعد و برنامه‌ریزی جهت ساماندهی آن‌ها برگزار می‌شود.

رحمانی در پایان خاطرنشان ساخت: در استان زنجان 330 هزار جوان (14 تا 29 سال) شناسایی شده است.

رئوفی نژاد به نقش جوانان پس از جنگ و در عرصه‌های علمی اشاره کرد و افزود: در عرصه‌های تکنولوژی و هسته‌ای شاهد حضور جوانان پرانرژی و ولایی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید از هر امکانی برای شکوفا کردن استعدادهای جوانان استفاده کرد، خاطرنشان ساخت: جوانان حق خود را در قبال انقلاب ادا کردند.

استاندار زنجان نیز به نقش جوانان در دهه سوم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: جوانان با انگیزه‌های انقلابی پیرو ولی فقیه هستند و در عرصه‌های دانشگاهی نیز شاهد درخشش جوانان هستیم.

در پایان این جشنواره از نرم افزار موبایلی اولی الابصار و دبیرخانه گنجواره امام جواد به مناسبت هفته جوان رونمایی شد.

ایرج رحمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر