کد خبر: 8526 A

رئیس جهاد دانشگاهی کشور:

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه 43 واحد در سراسر کشور فعالیت می کند، گفت: ایجاد رشته های پژوهش محور یکی از اهداف مهم جهاد دانشگاهی در سطح کشور است.

ایلنا - زنجان: رئیس جهاد دانشگاهی کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان گفت:‌ در استان زنجان اقدامات مطلوب با تعامل دستگاههای اجرایی استان زنجان در زمینه جهاد دانشگاهی انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان محمد حسین یادگاری، رئیس جهاد دانشگاهی کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها و توانایی دانشجویان در عرصه های مختلف ایجاد رشته های پژوهش محور در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در ابتدا استقبال دانشگاه ها از راه اندازی و ایجاد رشته های پژوهش محور کمتر بود، افزود: امسال برای اولین بار رشته گردشگری در مقطع دکتری و چند رشته دیگر در حوزه های مختلف در دانشگاه علم و فرهنگ تاسیس شده است.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف ابراز کرد: امروزه جهاد دانشگاهی با ورود به حوزه صنعت نفت در راستای ارتقای استحصال نفت تلاش می کند.

وی به ساخت سخت افزارهای مختلف در حوزه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: در سال جاری جهاد دانشگاهی ساخت 14 دکل حفاری با استفاده از دانش و توان بومی به عهده گرفته است.

یادگاری خاطرنشان کرد:همه تجهیزات و لوله های مورد نیاز در این صنعت با استفاده از دانش بومی ساخته می شود.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در عرصه سلول های بنیادین، عنوان کرد: در سال جاری سومین جشنواره بین المللی رویان به نام مرحوم کاظمی برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه این مرکز علمی به درمان برخی بیماری ها ورود پیدا کرده است، یادآور شد: تاسیس شرکت های دانش بنیان از جمله رویکردهای مهم جهاد دانشگاهی است.

وی به تولید فرستنده های رادیویی، تجهیزات امنیتی و سایبری توسط متخصصان جهاد دانشگاهی اشاره کرد و بیان داشت: در استان زنجان نیز با توجه به تعامل خوب دستگاه ها کارهای بسیار ارزنده ای صورت گرفته است.

یادگاری راه اندازی پژوهشگاه سرب و روی را از اقدامات خوب در استان زنجان دانست و گفت: در حال حاضر در کارخانجات سرب و روی استان از الکترو فیلترهای تولید شده توسط جهاد دانشگاهی استفاده می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر